Bundesliga: Borussia M'gladbach odwróciła losy meczu

W sobotnim meczu 18. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał z Borussią M'gladbach 2:3. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0, ale mimo to nie zdobyli punktów.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / MARIUS BECKER

Obecny sezon dla obu drużyn jest rozczarowaniem. Zespoły etatowo uczestniczące w europejskich pucharach zajmują obecnie lokaty w środku ligowej tabeli. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 31. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową piłkę do siatki skierował Jonathan Tah.

Kilka chwil później było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem po centrze z kornera piłkę do siatki skierował Javier Hernandez. Asysty przy obu trafieniach zaliczył Hakan Calhanoglu. Bayer kończył pierwszą połowę w bardzo dobrych nastrojach i niewiele wskazywało, by nie zdobył kompletu punktów.

Jednak po przerwie to Borussia była stroną dominującą. Dwa gole w ciągu sześciu minut zdobył Lars Stindl. Najpierw wykorzystał błąd defensywy i mocnym strzałem pokonał Bernda Leno. Chwilę później zamienił on na bramkę podanie Oscara Wendta.

Borussia wyczuła szansę na odwrócenie losów spotkania. W 71. minucie Raffael minął zwodem Taha, a następnie nie dał szans wychodzącemu z bramki Leno. Wygrana w Leverkusen znacznie poprawiła sytuację Borussii, która obecnie ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Bayer Leverkusen - Borussia M'gladbach 2:3 (2:0)