Ligue 1: kontuzja Igora Lewczuka, męki i szczęśliwe zwycięstwo PSG

Paris Saint-Germain wiceliderem Ligue 1. Mistrz Francji niemiłosiernie męczył się z nisko notowanym Dijon FCO, ale wygrał ostatecznie 3:1. Jedno oczko zainkasowało natomiast Girondins Bordeaux Igora Lewczuka, a Polak niestety doznał kontuzji.

Szymon Mierzyński
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
Były obrońca Legii Warszawa zgodnie z oczekiwaniami wyszedł w podstawowym składzie Żyrondystów, lecz pod koniec pierwszej połowy miał problemy mięśniowe i został zastąpiony przez Younousse'a Sankhare. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz naszego reprezentanta.

Podopieczni Jocelyna Gourvenneca zremisowali ostatecznie ze Stade Rennes 1:1, a oba gole padły po przerwie.

Dobrze mecz w Dijon rozpoczęło Paris Saint-Germain, które prowadziło po trafieniu Lucasa Moury. Beniaminek wyrównał jednak błyskawicznie i ładna bramka Julio Tavaresa, zdobyta strzałem w okienko, sprawiła, że zespół Unaia Emery'ego do końca drżał o zwycięstwo. Ostatecznie triumfował 3:1, bo w 81. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Thiago Silva, a wynik ustalił niezawodny Edinson Cavani.

Paryżanie awansowali na 2. miejsce w tabeli (dzięki lepszej różnicy bramek niż OGC Nice) i mają teraz 49 punktów - o trzy mniej niż liderujące AS Monaco.