Niemieckie media: Fenomen Last Minute. Robert Lewandowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Felipe Trueba /
PAP/EPA / Felipe Trueba /

Fenomen! Last Minute! Robert Lewandowski w sobotnim meczu z Herthą Berlin (1:1) strzelił wyrównującego gola w 96. minucie meczu! I Niemcy mają o czym pisać.

Muencher Merkur

"Muencher Merkur" pisze o Robercie Lewandowskim  po prostu "Fenomen". Ten fenomen uratował Bayernowi Monachium punkt w Berlinie. Znowu w ostatniej sekundzie i znowu Robert Lewandowski - pisze gazeta. Nawiązuje oczywiście do meczu z Augsburgiem sprzed kilku tygodni, w którym Polak tuż przed końcowym gwizdkiem zapewnił mistrzom Niemiec wygraną 2:1.

Sport1.de
Sport1.de

Sport1.de napisał prosto, że Bayern w starciu z Herthą Berlin prezentował się po prostu słabo. No, ale ma Roberta Lewandowskiego. Serwis podkreśla, że nasz piłkarz po wejściu na boisko w 61. minucie wzmógł presję na rywalu. Przypomina też, że nasz napastnik nie zaczął meczu w pierwszym składzie po raz pierwszy od czterech miesięcy.

Goal.com
Goal.com

Trudno o lepsze określenie, niż to jakiego w porównaniu do Polaka i jego gola użył niemiecki Goal.com. Po prostu Last Minute. Serwis pisze, że w tej zupełnie ostatniej akcji Lewandowski był po prostu najszybszy. O sytuacji z 96. minuty Niemcy pisali tak: "Niesamowite. Z berlińskiej perspektywy to nie może być prawda".

Suddeutsche Zeitung

"Suddeutsche Zeitung" w tytule relacji meczowej pisze, że "Lewandowski uratował Bayern w 96. minucie". A w tekście dodaje do tego wymowne słowo: Znowu. I podaje: Na zegarze było 5:59 minut doliczonego czasu gry.

Kicker
Kicker

"Kicker" w tytule podaje, że "Lewandowski odpowiedział na gola Ibisevicia".  Hertha liczyła na wielki wyczyn, dopóki nie wyrównał Polak. Klub z Berlina już był w niebie, ale jego cała pasja, z jaką grał w sobotę koniec końców okazała się daremna.

Czy ten mecz to ostateczne potwierdzenie, że Bayern nie istnieje bez Roberta Lewandowskiego?