Puchar Francji: ostre strzelanie w Marsylii. Monaco cieszy się z ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  	PAP/EPA/NIGEL RODDIS /
PAP/EPA / PAP/EPA/NIGEL RODDIS /

120 minut rywalizacji bez udziału kontuzjowanego Kamila Glika. Olympique Marsylia i AS Monaco urządziły sobie ostre strzelanie, ale ostatecznie w ćwierćfinale Pucharu Francji zagrają ci drudzy. Było 3:4.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się do ataku. Mieli przewagę, ale wystarczył jeden rzut wolny i chytry strzał Joao Moutinho, by ich zapał przygasł. Gdy nic nie wskazywało na gola wyrównującego, ten padł. Trafienie "do szatni" dał miejscowym wolej Dimitri Payeta.

Druga połowa była kopią pierwszej. Prowadzenie gości ponownie spętało nogi Marsylii, ale 6 minut przed końcem udało się doprowadzić do dogrywki za sprawą rezerwowego Remy'ego Cabelli.

Dodatkowe 30 minut to już dużo miejsca na rozgrywanie akcji. Wszystko przez zmęczenie. Do siatki trafiali jedni i drudzy. Pachniało rzutami karnymi, ale o jednego gola lepsi okazali się piłkarze z Księstwa.

Kamil Glik z powodu kontuzji kostki na Stade Velodrome nie zagrał, ale będzie miał jeszcze okazje powalczyć o Puchar Francji. Przygoda AS Monaco trwa w najlepsze i choć podopieczni Leonardo Jardima lubują się w dogrywkach to w środowy wieczór pokonali kolejną przeszkodę i są w ćwierćfinale.

Olympique Marsylia - AS Monaco 3:4 po dogrywce  (1:1, 0:1) 0:1 - Joao Moutinho 19' 1:1 - Dimitri Payet 43' 1:2 - Kylian Mbappe Lottin 66' 2:2 - Remy Cabella 84' 2:3 - Benjamin Mendy 104' 3:3 - Remy Cabella 111' 3:4 - Thomas Lemar 113'

Olympique Marsylia: Yohann Pele - Hiroki Sakai (97' Rod Fanni), Rolando, Gregory Sertić, Doria, Henri Bedimo, William Vainqueur (71' Andre-Frank Zambo Anguissa), Maxime Lopez (77' Remy Cabella), Florian Thauvin, Clinton N'Jie, Dimitri Payet.

AS Monaco: Morgan De Sanctis - Almamy Toure, Jemerson, Andrea Raggi, Benjamin Mendy, Nabil Dirar (79' Bernardo Silva), Joao Moutinho, Tiemoue Bakayoko, Jorge (95' Thomas Lemar), Kylian Mbappe Lottin, Valere Germain (80' Fabinho).

Żółte kartki: Vainqueur, Doria (Marsylia) oraz Fabinho (Monaco).

Sędzia: Benoit Millot.