Puchar Francji: Grzegorz Krychowiak zagrał w "meczu na wodzie". Pierwszy występ Polaka od trzech miesięcy

W meczu 1/8 Pucharu Francji Paris Saint-Germain pokonało drugoligowe Chamois Niortais FC 2:0, a 73 minuty na boisku spędził Grzegorz Krychowiak - pierwsze od blisko trzech miesięcy.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Jeff Gross / Grzegorz Krychowiak
Przed meczem sędziowie zastanawiali się czy nie odwołać tego pojedynku, ponieważ na murawie utworzyły się ogromne kałuże. Sytuacji nie poprawiał ciągle padający deszcz - przez całe 90 minut.

Mimo to pojedynek rozpoczął się zgodnie z planem, a pierwszy raz od 21 grudnia w barwach Paris Saint-Germain pojawił się Grzegorz Krychowiak. Polak był najbardziej cofniętym z piątki pomocników paryżan i nie angażował się w ofensywne poczynania mistrza Francji.

Wszystkie akcje były przeprowadzane z dużą dozą przypadku. Woda, która stała w niemal każdym miejscu na boisku, sprawiała, że kibice oglądali sporo przypadkowych zagrań.

To sprzyjało Niortais, zespołowi który występuje na co dzień w drugiej lidze francuskiej. Krychowiak był skuteczny w defensywie, kilka razy udanie przerzucił akcję, ale w 73. minucie został zmieniony.

W jego miejsce wszedł Javier Pastore i już pięć minut później strzelił gola. Christopher Nkunku dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, a Pastore z pięciu metrów wpakował ją do siatki rywali.

W doliczonym czasie gry - też z najbliższej odległości - kropkę nad "i" postawił Edinson Cavani, który tak samo jak strzelec pierwszej bramki, na boisku zameldował się w drugiej połowie.

Po takim spotkaniu, w którym dominował przypadek i trudno jest jednoznacznie stwierdzić, w jakiej formie znajduje się Krychowiak.

Chamois Niortais FC - Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)
0:1 - Javier Pastore 78'
0:2 - Edison Cavani 90+4'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)