II liga: zmiana lidera. Falstart Rakowa Częstochowa niespodzianką kolejki

Nie wyszedł piłkarzom Rakowa Częstochowa pierwszy mecz w rundzie wiosennej II ligi. Przegrali 0:1 z PGE GKS-em Bełchatów, przez co doszło do zmiany lidera. Na innych stadionach Puszcza zremisowała z Radomiakiem, a Polonia Warszawa pokonała Stal.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Przez całą rundę jesienną Raków Częstochowa był niepokonany, a po zimowych przygotowaniach przegrał od razu pierwsze spotkanie. Drużynę Marka Papszuna poskromił PGE GKS Bełchatów, a autorem gola na 1:0 był Patryk Rachwał. Weteran pokazał jak spożytkować rzut karny Rafałowi Figielowi, który w analogicznej sytuacji w pierwszej połowie nie przechytrzył młodego Kamila Bruchajzera.

W 83. minucie równie dobrą okazję, by trafić do bramki bełchatowian miał Tomas Petrasek. Najbardziej bramkostrzelny obrońca rozgrywek spudłował po dośrodkowaniu Figiela z rzutu rożnego.

Na ławce gości zadebiutował rewelacyjnie Mariusz Pawlak, a Raków wskutek porażki stracił pozycję lidera na rzecz Odry Opole.

Na trzecim miejscu premiowanym awansem jest Radomiak Radom, który nie sforsował bloku obronnego Puszczy Niepołomice. Pojedynek, który na papierze był hitem 20. kolejki, skończył się bezbramkowym remisem. Mniej zadowolona z kompromisowego wyniku była drużyna z Małopolski. Bartków, Kotwica, Domański i w 78. minucie Arkadiusz Gajewski zmarnowali dobre sytuacje podbramkowe. Radomiaka dwukrotnie ratował słupek.

Potknięcie bramkarza Bartosza Konckiego było najważniejszym wydarzeniem w meczu Stali Stalowa Wola z Polonią Warszawa. Beniaminek zwyciężył na Podkarpaciu 1:0. Do bramki gospodarzy trafił Marcin Kluska w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Kontratak powinien zatrzymać golkiper Stali, ale na początku był niezdecydowany, czy wychodzić na przedpole, a kiedy wreszcie podjął decyzję, stracił równowagę. Kluska strzelił do pustej bramki i zdecydowanie zwiększył szansę Polonistów na utrzymanie.

20. kolejka II ligi:

Raków Częstochowa - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 - Patryk Rachwał (k.) 48'

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 0:0

Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Marcin Kluska 45'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy porażka z PGE GKS-em Bełchatów zwiastuje kryzys Rakowa Częstochowa?