II liga: wygrana ROW-u 1964 Rybnik. Cztery gole i punkty na start wiosny

ROW 1964 Rybnik wygrał 2:0 z Olimpią Zambrów na początek 21. kolejki II ligi. Drużyna Piotra Piekarczyka zaczęła rundę wiosenną od zdobycia czterech punktów w dwóch meczach i opuściła strefę spadkową.

To, że trener Piotr Piekarczyk nie dokonał zmian w jedenastce ROW-u 1964 Rybnik, było zrozumiałe. Jego drużyna wyglądała pozytywnie na inaugurację, była zorganizowana i zapunktowała na stadionie Błękitnych (2:2). Dziwiło natomiast, że tylko jednej roszady dokonał Piotr Rzepka, choć jego Olimpia Zambrów przegrała 1:5 z Legionovią. Jedyny nowy w podstawowym składzie to Hubert Kotus, który na boku defensywy zastąpił Marcina Byszewskiego.

Kotus towarzyszył w obronie gości Michałowi Kołodziejskiemu. Piłkarze ci trafili do Zambrowa z tego samego klubu Świtu Skolwin i zagrali obok siebie po raz pierwszy od miesięcy.

Pierwsza połowa Olimpii w Rybniku wyglądała lepiej niż tydzień temu w Zambrowie, co nie oznacza, że przeważała. ROW 1964 Rybnik prowadził grę i stwarzał sytuacje podbramkowe. Już w 1. minucie musiał interweniować bramkarz gości Arkadiusz Fabiański. W 18. minucie nie zdążył, ale zambrowian uratował słupek po akcji duetu napastników. Przemysław Brychlik uderzył po wrzutce Sebastiana Musiolika. ROW 1964 potwierdził przewagę golem w 33. minucie. Dawid Bober strzelił na 1:0 od słupka do bramki po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego.

Sześć goli straconych w 135 minut nie wróżyło nic dobrego Olimpii. Rzepka próbował wdrożyć wariant ofensywny i posłał na boisko pomocnika Daniela Michałowskiego zamiast Kołodziejskiego. Przemeblowana drużyna nie wchodziła w pole karne rybniczan, a czas uciekał. Strzelała więc z dystansu, ale tak jak w 57. minucie Fabian Piasecki, na wiwat.

Drużyna ze Śląska zareagowała drugim golem, by uniknąć nerwówki w końcówce, gdy jedna, przypadkowa akcja mogła poskutkować wyrównaniem. W 69. minucie Przemysław Brychlik strzelił na 2:0. Napastnik zdobył dwie bramki w dwóch występach w nowym klubie.

Dzięki zwycięstwu ROW 1964 Rybnik opuścił strefę spadkową i najpewniej pozostanie "nad kreską" do końca 21. kolejki. Do Olimpii traci dwa punkty w tabeli. Pozostałe kluby zagrają w sobotę.

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
1:0 - Dawid Bober 36'
2:0 - Przemysław Brychlik 69'

ROW
: Daniel Kajzer - Jan Janik, Dawid Bober, Marian Jarabica, Dawid Gojny - Dominik Budzik (86' Damian Koleczko), Szymon Jary, Mariusz Zganiacz, Paweł Jaroszewski (85' Sebastian Siwek) - Sebastian Musiolik (90' Kamil Spratek), Przemysław Brychlik (89' Marek Gładkowski).

Olimpia: Arkadiusz Fabiański - Hubert Kotus, Michał Kołodziejski (46' Daniel Michałowski), Błażej Cyfert, Łukasz Grzybowski - Michał Kuczałek, Bartosz Osoliński (77' Rafał Włodarczyk) - Jakub Bach, Marcin Przybylski, Karol Zieliński (71' Kacper Falon) - Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Bober, Jary, Brychlik (ROW) oraz Piasecki (Olimpia)

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ROW 1964 Rybnik zakończy sezon wyżej w tabeli niż Olimpia Zambrów?