Bundesliga: stracona szansa Bayeru Leverkusen

W meczu otwierającym 24. kolejkę spotkań Bundesligi Bayer Leverkusen zremisował z Werderem Brema 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Kevin Volland, a dla gości trafił Claudio Pizarro.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Bayer Leverkusen prowadzenie objął już w 7. minucie, kiedy to do siatki trafił Kevin Volland. Zawodnik gospodarzy dobił uderzenie Brandta, który z trzydziestu metrów trafił w poprzeczkę. Szybko zdobyty gol uskrzydlił graczy z Leverkusen, ale nie potrafili oni podwyższyć prowadzenia.

Werder długo starał się doprowadzić do wyrównania i gościom udało się to dopiero w 79. minucie. Claudio Pizarro wykorzystał dogranie z rzutu wolnego i skierował piłkę do bramki.

Gospodarze byli blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale w doliczonym czasie gry Omer Toprak nie wykorzystał rzutu karnego.

Bayer Leverkusen - Werder Brema 1:1 (1:0)
1:0 - Kevin Volland 7'
1:1 - Claudio Pizarro 79'

Czy Werder Brema utrzyma się w Bundeslidze?