Puchar Anglii: Manchester City pierwszym półfinalistą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Russell Cheyne / Na zdjęciu: Piłkarze Man City cieszą się ze zdobytej bramki

Manchester City nie miał żadnych problemów z wygraniem z Middlesbrough w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Na Riverside Stadium padł wynik 2:0.

Już w trzeciej minucie goście zdobyli bramkę. Yaya Toure pięknie zagrał w pole karne, gdzie Pablo Zabaleta podał na piąty metr. Tam Raheem Sterling nieczysto trafił w piłkę, ale strzał Davida Silvy wpadł już do siatki.

Pierwsze fragmenty to zdecydowana dominacja zespołu Pepa Guardioli. The Citizens prowadzili grę, spokojnie rozgrywali swoje akcje, a Middlesbrough miało nawet problem z wyjściem z własnej połowy.

Jednak z czasem gospodarze zaczynali się przebudzać, chociaż w pierwszej odsłonie stworzyli sobie tak naprawdę tylko jedną groźniejszą sytuację. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rudy Gestede oddał celny strzał głową. Claudio Bravo tak sparował futbolówkę, że ta leciała w światło bramki. Z linii wybił ją jednak Pablo Zabaleta.

Manchester City miał jeszcze szanse na kolejne gole, a świetną zmarnował Leroy Sane. Młody niemiecki piłkarz nieczysto trafił w piłkę na szóstym metrze i Brad Guzan bez problemu ją złapał.

Tuż po zmianie stron kapitalne okazje mieli The Citizens. Po jednej z nich Sterling dośrodkował w pole karne, gdzie do futbolówki doszedł Sergio Aguero. Zdołał ją tylko trącić, ale ta wylądowała na słupku.

Argentyńczyk w pełni się zrehabilitował 22 minuty przed końcem spotkania. Tym razem otrzymał podanie z lewej strony od Sane i z pięciu metrów nie dał szans Guzanowi.

To była ostatnia bramka w tym meczu i Manchester City bez problemu awansował do półfinału Pucharu Anglii.

Middlesbrough - Manchester City 0:2 (0:1) 0:1 - David Silva 3' 0:2 - Sergio Aguero 68'

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Bernardo (50' Fry) Gibson, Fabio - Clayton, Leadbitter (66' Ramirez), De Roon, Stuani, Traore - Gestede (26' Negredo)

Man City: Bravo - Zabaleta, Stones, Otamendi, Clichy - Yaya Toure (86' Fernando), Silva, De Bruyne, Sterling, Sane (69' Nolito) - Aguero (90+1' Iheanacho).

Żółte kartki: Barragan, Traore, Leadbitter, de Roon (Middlesbrough).

Sędzia: Mike Dean.