Premier League: cenne zwycięstwo Hull City. irytujący Kamil Grosicki

Hull City wygrało w sobotę ze Swansea City 2:1 w meczu 27. kolejki Premier League. Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański rozegrali pełne spotkania, ale pierwszy z nich mocno irytował kiepskimi dośrodkowaniami.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Ed Sykes
Piąty raz z rzędu Kamil Grosicki zagrał w podstawowym składzie i trzeci raz wytrwał do ostatniej minuty. Polak był bardzo aktywny, koledzy często podawali mu piłkę, lecz większość jego dośrodkowań została zablokowana, albo była bardzo niecelna. "Grosik" mógł też zdobyć bramkę, jednak zabrakło skuteczności w polu karnym Swansea City.

Raz uderzył lewą nogą, lecz za słabo, żeby pokonać Łukasza Fabiańskiego. Chwilę później przymierzył prawą nogą z linii pola karnego - wyraźnie obok słupka. W drugiej połowie dopadł do bezpańskiej piłki tuż przed Fabiański, ale kąt był bardzo ostry, a na dodatek kilku rywali stało na drodze futbolówki do siatki. Mimo to Grosicki zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

W końcu Marco Silva sięgnął po Oumara Niasse'a i ten został bohaterem Hull City. W 70. minucie wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a później z siedmiu metrów uderzył obok polskiego golkipera. W doliczonym czasie gry Alfie Mawson zdobył honorowego gola dla Łabędzi.

Hull City wygrało 2:1 i to bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Strata do Crystal Palace wynosi tylko punkt, ale Orły mają zaległe spotkanie do rozegrania.

Sporo emocji przeżyli fani w meczu Bournemouth z West Ham United. W 9. minucie Joshua King nie wykorzystał rzutu karnego, a już 60 sekund później Młoty cieszyły się z gola po tym jak Michail Antonio pokonał Artura Boruca. Jeszcze w pierwszej połowie King zrehabilitował się zdobywając gola, ale drugiej "jedenastki" nie wykorzystał Benik Afobe. Tego dnia Joshua King był jednak nie do zatrzymania, bowiem ustrzelił hat-trick, a Bournemouth wygrało 3:2.

Wyniki 27. kolejki Premier League:

Hull City - Swansea City 2:1 (0:0)
1:0 - Oumar Niasse 70'
2:0 - Oumar Niasse 78'
2:1 - Alfie Mawson 90+1'

Everton - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)

3:2 - Joshua King 90'

W 9. minucie Joshua King (Bournemouth) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok słupka), a w 37. minucie Benik Afobe (obronił bramkarz).

Czy Hull City utrzyma się w Premier League?