Drutex-Bytovia - Stal: ambitna postawa nagrodzona punktem

Szybki, ciekawy mecz zafundowali fanom piłkarze Drutex-Bytovii Bytów i Stali Mielec. Po wymianie ciosów padł polubowny remis 2:2, z którego bardziej cieszyli się goście. Stal od 36. minuty grała w dziesiątkę.

Dominik Polesiński

Mecz w Bytowie stał na solidnym poziomie. Jak na pierwszoligowe realia na boisku dużo się działo. Gol niezwykłej urody, czerwona kartka i dwa skutecznie wykonane rzuty karne. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

W 17. minucie wynik otworzył Aleksandar Kolew. Bułgar pięknie przymierzył z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Co ciekawe była to jedna z pierwszych ofensywnych akcji Stali Mielec, przerwana faulem przez Krzysztofa Bąka.

Bytovia w dwóch pierwszych meczach wiosny przegrywała i w starciu z sąsiadem w tabeli grała o pełną pulę. Było to widać na boisku. Miejscowi atakowali, Stal czekała. Ataki gospodarzy przybrały na sile po "czerwieni" dla Kolewa. Bułgar dostał obie żółte kartki za agresywną pracę łokciami i w głupi sposób osłabił swój zespół.

Gospodarze atakowali, ale gole udało się zdobyć dopiero po przerwie. Najpierw Alen Ploj w podbramkowym zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki, a 9 minut później Jakub Bąk pewnie wykorzystał rzut karny.

Wydawało się, że zdekompletowana Stal już się nie podniesie, zwłaszcza, że to gospodarze mieli kolejne okazje na podwyższenie wyniku. Tymczasem w 77. minucie arbiter po raz drugi wskazał na 11. metr. Kamil Radulj nie pomylił się, dając ambitnie grającym gościom cenny punkt.

Drutex-Bytovia Bytów - Stal Mielec 2:2 (0:1)
0:1 - Aleksandar Kolew 17'
1:1 - Alen Ploj 57
2:1 - Jakub Bąk (k.) 66'
2:2 - Kamil Radulj (k.) 77'