Koniec fatalnej passy Thomasa Muellera. Gol w Bundeslidze po 759 minutach

Thomas Mueller zdobył gola na wagę zwycięstwa Bayernu Monachium nad Borussią M'gladbach (1:0). Dla reprezentanta Niemiec był to pierwszy gol w Bundeslidze po 759 minutach przerwy.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / SVEN HOPPE

Dla Thomasa Muellera była to dopiero druga bramka zdobyta w tym sezonie Bundesligi. Niemiec wciąż nie może odnaleźć formy z poprzednich rozgrywek. Meczu przeciwko Borussii M'gladbach Mueller również nie może zaliczyć do udanych, ale to właśnie on został bohaterem Bayernu Monachium.

Pierwsze w tym sezonie trafienie Mueller miał w wygranej 5:0 potyczce przeciwko VfL Wolfsburg. Pojedynek ten rozegrano 10 grudnia ubiegłego roku. Na drugiego w tym sezonie gola w rozgrywkach Bundesligi reprezentant Niemiec czekał ponad trzy miesiące. Posucha trwała 759 minut, czyli prawie 13 godzin.

Jednocześnie była to szósta bramka Muellera w tym sezonie. Oprócz dwóch trafień w Bundeslidze ma on na swoim koncie trzy gole w Lidze Mistrzów i jednego w Superpucharze Niemiec. Jego dorobek uzupełnia 14 asyst, z czego aż 11 w Bundeslidze.

Bayern Monachium jest liderem niemieckiej ekstraklasy. Mistrzowie Niemiec po 25. kolejce mają 13 punktów przewagi nad zajmującym drugą pozycję RB Lipsk. Bawarczycy rywalizują jeszcze w Lidze Mistrzów (ćwierćfinał z Realem Madryt) oraz Pucharze Niemiec (półfinał z Borussią Dortmund).

Czy Thomas Mueller w najbliższych tygodniach wróci do formy z poprzedniego sezonu?