Chojniczanka - Miedź: siódmy remis lidera z rzędu

Chojniczanka Chojnice zremisowała bezbramkowo z Miedzią Legnica w 24. kolejce Nice I ligi. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza kończyła mecz w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Huntera Gorskie.

Lider nie czuł się pewnie przed zderzeniem z Miedzią Legnica. Przystąpił do tego meczu po sześciu remisach z rzędu, a drużyna Ryszarda Tarasiewicza to ostatnia, która 2 września pokonała Chojniczankę Chojnice. Od tego czasu minęło 211 dni.

Trener Miedzi przerzucał presję na gospodarzy i przed meczem nazwał ich faworytami. Miedź zaczęła jednak odważnie i już w 10. minucie Łukasz Budziłek ratował Chojniczankę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przeciwnej stronie boiska Paweł Kapsa zrewanżował się interwencją po strzale Tomasza Mikołajczaka. Napastnik Chojniczanki nie imponuje ostatnio skutecznością i w następnej sytuacji podbramkowej nie strzelił, a podał do Łukasza Kosakiewicza, który nieznacznie chybił.

Po kilku sytuacjach podbramkowych gra zaostrzyła się. Gorąco było przede wszystkim na skrzydłach, czego dowodem były żółte kartki dla Jacka Podgórskiego oraz Huntera Gorskie. Ten drugi, boczny defensor Miedzi przydał się drużynie tuż przed przerwą, kiedy zatrzymał na linii bramkowej uderzenie przewrotką Podgórskiego.

To było ostatnie udane zagranie Gorskiego w Chojnicach. W 56. minucie dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Podgórskim.

Grając w dziesięciu Miedź postawiła na swój największy atut, czyli defensywę, a zadać cios chojniczanom próbowała po stałych fragmentach. Petteri Forsell dwukrotnie huknął minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego.

Chojniczanka odpowiedziała strzałem Mikołajczaka w słupek. Napastnikowi zabrakło niewiele do przełamania, ale zabrakło i gospodarze zremisowali po raz siódmy z rzędu. Pozostają na szczycie dzięki jeszcze większej nieporadności konkurentów.

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 0:0

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Przemysław Pietruszka - Irakli Meschia, Karolis Chvedukas - Łukasz Kosakiewicz (82' Michał Jakóbowski), Andrzej Rybski (81' Michał Przybyła), Bartłomiej Niedziela (60' Jakub Biskup) - Tomasz Mikołajczak.

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Hunter Gorskie - Petteri Pennanen (77' Łukasz Garguła), Keon Daniel - Damian Rasak, Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński (87' Marcos Garcia Barreno) - Dejan Dermanović (90' Mladen Bartulović).

Żółte kartki: Podgórski, Mikołajczak, Chvedukas (Chojniczanka) oraz Gorskie (Miedź).

Czerwona kartka: Gorskie (Miedź) /56' - za drugą żółtą/

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński kontra wielki Juventus FC! Zobacz hit ligi włoskiej w tę niedzielę o 20:40 NA ŻYWO w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Chojniczanka Chojnice utrzyma się na szczycie tabeli do końca sezonu?