Serie A: Lazio Rzym wygrało trudne spotkanie

Lazio Rzym wygrało 2:1 z US Sassuolo w 30. kolejce Serie A i jest coraz bliżej awansu do Ligi Europy. Drużyna Simone Inzaghiego zdobyła decydującego gola dopiero w 83. minucie.

PAP/EPA / Elisabetta Baracchi
Stołeczna drużyna miała problem z US Sassuolo od początku meczu. W 23. minucie Domenico Berardi wbił jej gola strzałem z rzutu karnego w środek bramki, a niewiele później Lazio Rzym cudem nie straciło następnego. Gregoire Defrel dziobnął piłkę obok Thomasa Strakoshy i pomylił się o pół metra.

Sygnał do ataku Biancocelestim dał Ciro Immobile. Napastnik wrócił ze zgrupowania reprezentacji Włoch naładowany energią i krótko przed przerwą miał dwie sytuacje podbramkowe. Jedną z nich zamienił w wyrównanie płaskim strzałem z ostrego kąta.

Trener Simone Inzaghi zaczął szukać wariantu, który pozwoli Lazio wygrać spotkanie. Na boisko wbiegli z ławki rezerwowych Balde Diao Keita, Jordan Lukaku aż wreszcie w 79. minucie Cristiano Lombardi za Felipe Andersona. Ta roszada personalna była strzałem w dziesiątkę.

Lombardi był ostatnim spośród rzymian, który dotknął piłki przed golem na 2:1 w 83. minucie. Po jego mocnym wstrzeleniu Francesco Acerbi niefortunnie trącił piłkę do własnej bramki.

Pojedynek z Lazio ułożył się dla zawodników US Sassuolo podobnie jak poprzedni z lokalnym rywalem Biancocelestich - AS Roma. Podopieczni Eusebio Di Francesco wyszli na prowadzenie, którego nie utrzymali do końca. Po trudnym meczu wygrali przyjezdni i są blisko awansu do Ligi Europy. Przed nimi Derby della Capitale w półfinale Pucharu Włoch.

US Sassuolo - Lazio Rzym 1:2 (1:1)
1:0 - Domenico Berardi (k.) 27'
1:1 - Ciro Immobile 42'
1:2 - Francesco Acerbi (sam.) 83'

Sassuolo: Andrea Consigli - Pol Lirola, Paolo Cannavaro, Francesco Acerbi, Cristian Dell'Orco - Lorenzo Pellegrini, Alberto Aquilani, Simone Missiroli (64' Alfred Duncan) - Domenico Berardi, Gregoire Defrel (71' Alessandro Matri), Matteo Politano (85' Antonino Ragusa).

Lazio: Thomas Strakosha - Patric, Stefan de Vrij, Wesley Hoedt (58' Jordan Lukaku), Stefan Radu - Marco Parolo, Lucas Biglia, Sergej Milinković-Savić - Felipe Anderson (79' Cristiano Lombardi), Ciro Immobile, Senad Lulić (58' Balde Diao Keita).

Żółte kartki: Pellegrini, Lirola (Sassuolo) oraz Lulić, Strakosha, Hoedt, Keita (Lazio).

Pokaż całą tabelę

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński kontra wielki Juventus FC! Zobacz hit ligi włoskiej w tę niedzielę o 20:40 NA ŻYWO w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lazio Rzym wygra z AS Roma w półfinale Pucharu Włoch?