Jedenastka 30. kolejki Premier League: kapitalny Kamil Grosicki, sensacyjni pogromcy Chelsea

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Mark Robinson  / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki w jedenastce 30. kolejki Premier League według WP SportoweFakty! Polak dał znakomitą zmianę i był jednym z głównych architektów zwycięstwa Hull City nad West Hamem United (2:1).

"Grosik" wszedł na boisko w przerwie i wystarczyło mu 45 minut, by zakończyć spotkanie z dwiema asystami. Był więc pewniakiem do naszego zestawienia. Drugą linię uzupełnili Wilfried Zaha (gol i ostatnie podanie w starciu z Chelsea, które Crystal Palace sensacyjnie wygrało 2:1), Wilfred Ndidi (cudowna bramka w wygranej 2:0 potyczce ze Stoke City), a także Philippe Coutinho. Brazylijczyk "maczał" palce przy dwóch bramkach dla Liverpoolu w derbach Merseyside z Evertonem (3:1). Jedną zdobył sam, a przy kolejnej asystował.

Między słupkami postawiliśmy na Wayne'a Hennesseya, który w derbowej potyczce z The Blues raz wprawdzie skapitulował, ale później bronił wyśmienicie i dołożył dużą cegiełkę do triumfu Orłów. Miejsca w obronie zajęli z kolei Danny Simpson (asysty przy obu trafieniach dla Leicester), Miguel Britos (Watford pokonał Sunderland 1:0, a Urugwajczyk strzelił decydującego gola), Jonny Evans (rozegrał świetne zawody na Old Trafford i West Bromwich Albion urwało jeden punkt Manchesterowi United), a także Andrew Robertson. On po asyście Kamila Grosickiego doprowadził do wyrównania w pojedynku z West Hamem.

W ataku natomiast pojawili się zdobywcy pięknych goli. Jamie Vardy trafił do siatki kapitalnym wolejem, zaś Christian Benteke oczarował trybuny podcinką nad Thibautem Courtoisem i to była bramka na wagę zwycięstwa z liderującą Chelsea.