Polscy piłkarze za granicą: Gole Aleksandrowicza, Tyrały i Bobrowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Z powodu meczów eliminacyjnych do MŚ 2010 w Europie trwa przerwa w najwyższych klasach rozgrywkowych na szczeblu krajowym. W weekend odbyły się natomiast kolejki w niższych ligach. Na boiskach w Niemczech i Grecji z dobrej strony pokazali się Polacy.

Drużyna AO Kavala w ubiegłym roku awansowała do Beta Ethniki. Beniaminek ze wschodniej części Macedonii spisuje się na razie bardzo dobrze w bieżącym sezonie, o czym świadczy jedenaście spotkań z rzędu bez porażki. Nic więc dziwnego, iż zespół liczy się w walce o miejsca premiowane awansem do ekstraklasy.

W kadrze klubu AO Kavala znajduje się dwóch polskich napastników - Bartosz Tarachulski oraz Patryk Aleksandrowicz. W niedzielne popołudnie ich drużyna podjęła przed własną publicznością Ilisiakos Zografu. Było to spotkanie w ramach 28. kolejki Beta Ethniki.

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się dwóch naszych rodaków. Weekend był szczególnie udany dla Aleksandrowicza, który zdobył swoje pierwsze bramki w tym sezonie ligowym. Polak wpisał się na listę strzelców w 33. oraz 51. minucie pojedynku. Były to jedyne trafienia w tym meczu. Dzięki wygranej AO Kavala umocniła się na 3. pozycji w tabeli Beta Ethniki. Miejsce to gwarantuje awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji.

AO Kavala - Ilisiakos Zografu 2:0 (1:0)

1:0 - Aleksandrowicz 33'

2:0 - Aleksandrowicz 51'

W sobotę rezerwy Borussii Dortmund podjęły przed własną publicznością SC Verl. Było to spotkanie w ramach 24. kolejki Regionalligi West. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się Sebastian Tyrała. Już w 9. minucie nasz rodak wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał on podyktowany rzut karny i było 1:0. Polak w tym meczu otrzymał też żółtą kartkę. Napastnik przebywał na murawie do 84. minuty, kiedy to zastąpił go Mehmet Boztepe. Rezerwy Borussii odniosły zwycięstwo 4:0.

Tyrała w aktualnym sezonie Regionalligi wystąpił w 22 meczach, w których strzelił 5 goli. Rezerwy klubu z Dortmundu są wiceliderem czwartoligowych rozgrywek.

Borussia Dortmund II - SC Verl 4:0 (1:0)

1:0 - Tyrała (k.) 9'

2:0 - Kullmann 62'

3:0 - Piossek 69'

4:0 - Boztepe 90'

W sobotnie popołudnie w ramach 24. kolejki Regionalligi Nord drużyna FC Oberneuland Brema podjęła u siebie SV Babelsberg 03. W podstawowym składzie miejscowych wybiegł pomocnik Wojciech Bobrowski. W 83. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia byłego zawodnika Lubońskiego KS. Polak w swoim dziesiątym meczu w bieżącym sezonie zdobył pierwszego gola. Nasz rodak opuścił plac gry w 90. minucie, wtedy na boisku zastąpił go Steffen Puttkammer. Klub Bobrowskiego zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli.

FC Oberneuland - SV Babelsberg 03 2:0 (0:0)

1:0 - Bobrowski 83'

2:0 - Kilicaslan 89'