KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jakub Błaszczykowski został twarzą kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Pomocnik reprezentacji Polski i VfL Wolfsburg, Jakub Błaszczykowski został twarzą kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Piłkarz dobrze znany jest z działalności charytatywnej, a tym razem propaguje koleżeńskie zachowania wśród dzieci i zachęca do gry fair play.

Piłkarz, który w reprezentacji Polski rozegrał już 90 meczów, chętnie angażuje się w akcje skierowane do dzieci. Jako ambasador kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” chce promować pozytywne zachowania wśród dzieci – Dobrze jest być kumplem, grać fair i nie dokuczać. Tak, jak w drużynie. Tu liczy się gra zespołowa i podanie komuś ręki – mówi Błaszczykowski do młodych piłkarzy w spocie promocyjnym. Kampania odbywa pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

W każdym zespole ważne jest, żeby ze sobą współpracować, pomagać sobie i razem pracować, angażować się w osiągnięcie wspólnego celu. To są zasady, które świetnie sprawdzają się na boisku i budują silną drużynę. Sprawdzą się też w klasie i w grupie przyjaciół. Ważne, żeby dzieciaki zrozumiały, że razem można więcej, i że każdy z osobna musi się starać, żeby atmosfera w zespole, w klasie była dobra – podkreśla Jakub Błaszczykowski.

Wszystkie dzieci, które są ofiarami dokuczania, mogą szukać pomocy dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Telefon działa codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. Najmłodsi mogą również skorzystać z pomocy online www.116111.pl/napisz. Z kolei rodzice i opiekunowie dzieci, mogą kontaktować się z Telefonem dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100.

Spot z Kubą Błaszczykowskim w roli głównej zostanie wyemitowany na antenie Cartoon Network, w wybranych kanałach platformy nc+, a także w sieci kin Multikino i Cinema City.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×