Serie A: AC Milan uratował punkt w 97. minucie derbów

Inter Mediolan zremisował 2:2 z AC Milan w 32. kolejce Serie A. Drużyna Vincenzo Montelli doprowadziła do kompromisowego wyniku w 97. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym.

DANIEL DAL ZENNARO  / DANIEL DAL ZENNARO
184. derby Mediolanu były pierwszymi po zawarciu transakcji sprzedaży AC Milan przez Silvio Berlusconiego. Oba kluby z miasta mody są obecnie zarządzanie przez Chińczyków, więc i godzina meczu 12.30 była dostosowana do nowych potrzeb. Piłkarze nie mieli problemu z obudzeniem się i w kwadransie otwierającym mecz grali dynamicznie.

Futbolówka przenosiła się spod jednego pod przeciwne pole karne. Goręcej było pod bramką Interu Mediolan. Samir Handanović zaprezentował kilka, udanych interwencji po akcjach Gerarda Deulofeu oraz Suso. Kiedy piłka zdążyła już ominąć golkipera Interu, mógł liczyć na asekurację defensora przed linią bramkową.

Prowadzenie Interu było więc malutką niespodzianką. Bramka padła po okresie wyciszenia i po ekspresowej akcji. Formalni gospodarze zaskoczyli lokalnego wroga jednym podaniem z głębi pola Roberto Gagliardiniego. Wyskoczył do niego Antonio Candreva, a Alessio Romagnoli tylko obserwował jak przeciwnik oddaje miękkie uderzenie na 1:0.

Początkowo Inter miał trochę szczęścia. Później zaczął temu szczęściu pomagać. Po zmianie wyniku zorganizował się dobrze na własnej połowie i nie pozwolił na wiele Rossonerim. Na dodatek w 44. minucie trafił na 2:0. Piłkę wkopał z bliska do siatki Mauro Icardi po płaskim dośrodkowaniu Ivana Perisicia. To 21. trafienie Argentyńczyka w sezonie.

Po przerwie AC Milan musiał zaryzykować, ale bał się to zrobić. Wiedział, jak bardzo nie radzi sobie z szybkimi kontratakami Interu Mediolan. Niby Rossoneri przejęli inicjatywę, niby atakowali, ale tyle samo konkretów było po obu stronach boiska. Już przy zmianie Ivana Perisicia w 68. minucie było czuć, że kibice Interu zaczynają fiestę.

Poddenerwowali się w 83. minucie, w której Alessio Romagnoli zdobył gola kontaktowego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i wstrzeleniu Suso. W pięciu doliczonych minutach AC Milan nie miał klarownej szansy na wyrównanie, ale sędzia Daniele Orsato dorzucił jeszcze ponad 120 sekund. W 97. minucie Cristian Zapata wyrównał na 2:2 w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Dzięki remisowi AC Milan zachował punkt przewagi nad Interem. Utytułowane kluby walczą w tym sezonie tylko o awans do Ligi Europy.

Inter Mediolan - AC Milan 2:2 (2:0)
1:0 - Antonio Candreva 36'
2:0 - Mauro Icardi 44'
2:1 - Alessio Romagnoli 83'
2:2 - Cristian Zapata 90'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Gary Medel, Joao Miranda, Yuto Nagatomo - Roberto Gagliardini, Geoffrey Kondogbia - Antonio Candreva (90' Jonathan Biabiany), Joao Mario (81' Jeison Murillo), Ivan Perisić (68' Eder) - Mauro Icardi.

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (81' Lucas Ocampos), Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Mattia De Sciglio - Juraj Kucka (57' Manuel Locatelli), Jose Ernesto Sosa (75' Gianluca Lapadula), Matias Fernandez - Suso, Carlos Bacca, Gerard Deulofeu.

Żółte kartki: Candreva, Handanović, Kondogbia (Inter) oraz Kucka, Locatelli (Milan)