Premier League: trudne popołudnie Artura Boruca. Polak wpuścił cztery gole

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Dylan Martinez / Na zdjęciu zdobywający gola Hueng-min Son
Reuters / Dylan Martinez / Na zdjęciu zdobywający gola Hueng-min Son

Tottenham Hotspur pokonał Bournemouth 4:0 w meczu 32. kolejki Premier League. Wynik mógłby być nawet wyższy, ale Artur Boruc obronił aż dziewięć celnych strzałów.

[tag=624]

Tottenham Hotspur[/tag] od pierwszej minuty rzucił się do gardła AFC Bournemouth. W dwunastej minucie Koguty miały 86 procent posiadania piłki i co chwilę ostrzeliwały bramkę strzeżoną przez Artura Boruca. Polak spisywał się bez zarzutu, ale w 16. minucie skapitulował po raz pierwszy.

Christian Eriksen dośrodkował futbolówkę z kornera, Adam Smith pobiegł w przeciwnym kierunku niż Moussa Dembele, który na szósty metrze znalazł się niepilnowany. Belg przyjął piłkę, a następnie uderzył obok bezradnego polskiego golkipera.

180 sekund później było już 2:0. Harry Kane zagrał do Heung-Min Sona. Koreańczyk wykorzystał swoją szybkość, minął rywala i wpadł w pole karne. Kąt był ostry, Boruc jeszcze wyszedł do rywala, ale ten strzelił między nogami polskiego golkipera.

Jeśli Bournemouth jakkolwiek myślało o korzystnym wyniku na White Hart Lane, to już w 48. minucie wyleczył ich z tego Harry Kane. Simon Francis zbyt dużo miejsca zostawił Anglikowi, a ten płaskim strzałem z lewej nogi tuż przy słupku zmusił Boruca do kapitulacji.

Kolejne minuty to następne okazje dla Tottenhamu, ale Boruc dobrze się ustawiał i nie dał się już pokonać. W sumie obronił dziewięć strzałów na jego bramkę, trzy inne wpadły do siatki.

Tottenham wygrał ostatecznie 4:0, ponieważ w doliczonym czasie gry Vincent Janssen "na raty" pokonał Boruca i w tej chwili Koguty mają cztery punkty straty do Chelsea. The Blues swój pojedynek zagra w niedzielę z Manchesterem United.

Tottenham Hotspur - Bournemouth 4:0 (2:0) 1:0 - Moussa Dembele 16' 2:0 - Heung-Min Son 19' 3:0 - Harry Kane 48' 4:0 - Vincent Janssen 90+2'

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen (87' Janssen), Alli (84' Moussa Sissoko), Son - Kane (78' Wanyama).

Bournemouth: Boruc - A.Smith, Francis, S.Cook, Daniels - Stanislas (69' Fraser), Arter, Wilshere (56' L.Cook), Pugh - King - Afobe (77' Mousset).

Żółte kartki: Fraser (Bournemouth).

Sędzia: Michael Oliver.

Czy Harry Kane zostanie królem strzelców?