Manchester City nie straci swoich asów na derby

Manchester City najprawdopodobniej uniknie poważnych osłabień na czwartkowe derby w Premier League. Do gry powinni być gotowi Sergio Aguero i David Silva.

Szymon Mierzyński
Sergio Aguero PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Sergio Aguero
Obaj zawodnicy doznali urazów w niedzielnym półfinale Pucharu Anglii z Arsenalem (1:2). Hiszpan opuścił boisko w pierwszej połowie, zaś Argentyńczyk - w trakcie dogrywki.

Zarówno David Silva, jak i Sergio Aguero wzięli udział już w poniedziałkowej sesji treningowej, powinni być więc gotowi do arcyważnego pojedynku, jaki czeka Obywateli w środku tygodnia. W starciu z Manchesterem United ekipa Pepa Guardioli będzie walczyć o zachowanie 4. miejsca w tabeli Premier League. Obecnie ma nad rywalem zza miedzy zaledwie jeden punkt przewagi i jeśli przegra, zostanie przez niego wyprzedzona.

Najbliższe derby to zaległy mecz 26. kolejki. Rozpocznie się on w czwartek o godz. 21.00 na Etihad Stadium. Jesienią na Old Trafford The Citizens zwyciężyli 2:1 po golach Kevina De Bruyne oraz Kelechiego Iheanacho. Dla Czerwonych Diabłów trafił natomiast Zlatan Ibrahimović.