Nice I liga: dwóch rannych w Olsztynie

Podziałem punktów zakończył się mecz w Olsztynie. Niepewny utrzymania Stomil przegrywał z walczącą o ligowy byt Pogonią Siedlce 0:1. Gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania kwadrans przed końcem.

Michał Piegza
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
W potyczce drużyn, które wciąż nie mogą być pewne utrzymania, ale mogą być w miarę spokojne remis. W tabeli Nice I ligi trudniejszej sytuacji jest Stomil, ale to Pogoń przegrała trzy ostatnie pojedynki i chciała się przełamać.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to goście powinni objąć prowadzenie. Po strzale Dariusza Zjawińskiego w 17. minucie piłka minęła jednak cel.

Ciekawie zrobiło w końcówce pierwszej części. Najpierw mocne uderzenie Łukasza Jeglińskiego obronił Rafał Misztal, a kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykorzystać Michał Bajdur.

Po zmianie stron to Pogoń była aktywniejsza w ofensywie i w 68. minucie zdobyła bramkę. Po strzale jednego z graczy gości Zjawiński trącił piłkę i futbolówka, myląc golkipera, wtoczyła się do bramki. Siedlczanie z prowadzenia cieszyli się tylko siedem minut. W 74. minucie indywidualną akcją popisał się Patryk Kun. Misztal nie był w stanie obronić mocnego strzału.

Po wyrównującym trafieniu Stomilu obydwie drużyny więcej uwagi zaczęły poświęcać defensywie i więcej bramek w Olsztynie już nie padło.

Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
0:1 - Dariusz Zjawiński 68'
1:1 - Patryk Kun 76'

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz (72' Paweł Wojowski), Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński, Jakub Piotrowski, Grzegorz Lech (72' Marcel Ziemann), Patryk Kun - Tomasz Zahorski (65' Karol Żwir).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Piotr Krawczyk (60' Konrad Wrzesiński) - Damian Świerblewski, Marcin Paczkowski, Daniel Chyła (88' Daniel Dybiec), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur - Dariusz Zjawiński (76' Piotr Kurbiel).

Żółte kartki: Piotrowski, Ratajczak, Nishi (Stomil) oraz Lewandowski, Chyła, Jędrych (Pogoń).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).