II liga: Odra Opole punkt od awansu. Lider Leandro uratował Radomiaka Radom

Odra Opole wygrała 5:0 na stadionie Rozwoju Katowice i potrzebuje tylko punktu, by awansować do Nice I ligi. W najlepiej zapowiadającym się meczu Radomiak Radom pokonał 2:1 Olimpię Elbląg dzięki dwóm bramkom Leandro.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Odra Opole miała mniejsze niż typowano kłopoty z pokonaniem Rozwoju Katowice. W zasadzie nie miała ich wcale. 3:0 dla lidera było po kwadransie i podopiecznym Jana Furlepy pozostało kontrolować wydarzenia na boisku. W drugiej połowie poprawili wynik na jeszcze bardziej efektowne 5:0. Na Górnym Śląsku beniaminek odnosi najwyższe zwycięstwa. W kwietniu zdemolował 6:0 ROW 1964 Rybnik.

Zanosiło się, że Odra będzie cieszyć się z awansu w sobotę. Wystrzał korków od szampana zatrzymał Radomiak Radom, który odwrócił wynik spotkania z Olimpią Elbląg z 0:1 na 2:1. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W następnej kolejce Odra może fetować wejście na zaplecze Lotto Ekstraklasy na własnym stadionie. Podejmie Błękitnych Stargard.

Bohaterem meczu w Radomiu był Leandro. Brazylijczyka zabrakło w jedenastce Roberta Podolińskiego na poprzedni mecz z Polonią Warszawa. Pauzował z powodu nadmiaru kartek. Radomiak skompromitował się porażką 1:4 w stolicy Polski. Leandro wrócił, zdobył dwa gole i kandydat do awansu zapunktował. Przy okazji napastnik Radomiaka dogonił w klasyfikacji strzelców lidera Łukasza Pietronia z Olimpii. Obaj strzelili dotychczas 13 bramek.

Zwycięstwa odnieśli również piłkarze Rakowa Częstochowa i Puszczy Niepołomice, którzy plasują się na miejscach premiowanych awansem. Droga po komplet punktów była trudna. Wygraną 1:0 Rakowowi zapewnił w 79. minucie Piotr Malinowski. Puszcza zatriumfowała 3:2 dzięki strzałowi Piotra Stawarczyka z rzutu karnego w 96. minucie. Drużyna Tomasza Tułacza jest specjalistką od rozstrzygania meczów w doliczonym czasie.

Do zmian doszło na dole tabeli. Wskutek porażki 2:3 w Kołobrzegu do strefy spadkowej zleciała Stal Stalowa Wola. Ponad kreskę wyściubił nos ROW 1964 Rybnik dzięki zwycięstwu 1:0 z PGE GKS-em Bełchatów. Ponadto z niebezpiecznego miejsca uciekła Warta Poznań, której wiktoria 1:0 na stadionie Siarki Tarnobrzeg była największą niespodzianką dnia.

29. kolejka II ligi:

Błękitni Stargard - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 45'

Puszcza Niepołomice - Polonia Warszawa 3:2 (0:1)
0:1 - Bazyli Kokot 44'
1:1 - Piotr Stawarczyk (k.) 58'
2:1 - Marcin Orłowski 70'
2:2 - Bartosz Wiśniewski (k.) 82'
3:2 - Piotr Stawarczyk (k.) 90'

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 3:2 (1:1)
1:0 - Piotr Giel 10'
1:1 - Adrian Gębalski 19'
2:1 - Mateusz Kolbusz (sam.) 46'
2:2 - Kamil Jonkisz 50'
3:2 - Sebastian Bartlewski (k.) 82'

Siarka Tarnobrzeg - Warta Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Dejewski 34'

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

0:5 - Marek Gancarczyk 66'

Olimpia Zambrów - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Piotr Malinowski 79'

Legionovia Legionowo - Gryf Wejherowo 2:1
1:0 - Aleksandar Bajat
2:0 - Krystian Wójcik (k.)
2:1 - Michał Marczak

ROW 1964 Rybnik - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Brychlik 51'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole zagwarantuje sobie awans w następnej kolejce?