Serie A: spadek klubu Thiago Cionka. Inter Mediolan przegrywa mecz za meczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA /
PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA /

US Palermo spadło z Serie A po zremisowanym w 35. kolejce 1:1 meczu z Chievo Werona. Empoli FC z Łukaszem Skorupskim w bramce wygrało 3:1, a Inter Mediolan poniósł kolejną porażkę.

Poprzednia wygrana 2:0 z ACF Fiorentina przedłużyła tylko o tydzień nadzieję US Palermo na utrzymanie się w Serie A. Egzekucja została dokonana w 35. kolejce. Drużyna Thiago Cionka nie przełamała klątwy na stadionie Chievo Werona i nie odniosła tam pierwszego zwycięstwa od 1 października 2006 roku. Tylko zremisowała 1:1 dzięki bramce Edoardo Goldanigi

Niekorzystnym wynikiem dla US Palermo było ponadto zwycięstwo 3:1 Empoli FC z Bologna FC. Drużyna Łukasza Skorupskiego podniosła się z kolan w końcówce sezonu i praktycznie ma utrzymanie w kieszeni. Reprezentant Polski skapitulował w 11. minucie po strzale Simone Verdiego sprzed pola karnego.

Najgorszym klubem we Włoszech był w kwietniu Inter Mediolan. Mecz z Genoa CFC był dobrą szansą, by drużyna Stefano Pioliego przerwała długą serię bez zwycięstwa. Ponownie miała jednak problem ze skierowaniem piłki do bramki przeciwnika. Po 45 minutach było bezbramkowo. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę na sprawienie niespodzianki i dzięki trafieniu Gorana Pandeva pokonali 1:0 drużynę z Mediolanu.

35. kolejka Serie A:

Chievo Werona - US Palermo 1:1 (0:0) 1:0 - Sergio Pellissier 68' 1:1 - Edoardo Goldaniga 89'

Genoa CFC - Inter Mediolan 1:0 (0:0) 1:0 - Goran Pandev 70'

Empoli FC - Bologna FC 3:1 (2:1) 1:0 - Daniele Croce 5' 1:1 - Simone Verdi 11' 2:1 - Manuel Pasqual 38' 3:1 - Andrea Costa 47'

US Sassuolo - ACF Fiorentina 2:2 (0:1) 0:1 - Federico Chiesa 37' 1:1 - Matteo Politano (k.) 74' 2:1 - Pietro Iemmello 85' 2:2 - Federico Bernardeschi 90'

Pescara Calcio - FC Crotone 0:1 (0:0) 0:1 - Aleksandar Tonew 72'

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 1:1 (0:1) 0:1 - Bryan Cristante 41' 1:1 - Stipe Perica 53'

Czy Thiago Cionek powinien zmienić klub po obecnym sezonie?