RSC Anderlecht zwycięski, Łukasz Teodorczyk już niemal dwa miesiące bez gola

Niemal dwa miesiące czeka już na gola w belgijskiej ekstraklasie Łukasz Teodorczyk. W niedzielę RSC Anderlecht zwyciężył 2:0, ale Polak znów nie zachwycił.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU
W starciu z SV Zulte Waregem były napastnik Lecha Poznań i Dynama Kijów pojawił się w podstawowym składzie Fiołków i spędził na boisku 76 minut, po czym został zastąpiony przez Isaaca Kiese Thelina.

"Teo" był dość widoczny, lecz wykończeniem już nie imponował. Widać było, że bardzo zależy mu na zdobyciu gola, jednak nie demonstrował pod bramką przeciwnika takiej pewności siebie jak we wcześniejszej fazie sezonu.

RSC Anderlecht pokonał SV Zulte Waregem 2:0 po trafieniach Alexandru Chipciu w 15. minucie oraz Kiese Thelina w doliczonym czasie. Fiołki są aktualnie liderem z przewagą czterech punktów nad Club Brugge.

Łukasz Teodorczyk ma na koncie 35 ligowych występów, w których strzelił 20 bramek. Po raz ostatni jednak trafił do siatki 12 marca w domowej potyczce z Waasland-Beveren (3:0).

RSC Anderlecht - SV Zulte Waregem 2:0 (1:0)
1:0 - Alexandru Chipciu 15'
2:0 - Isaac Kiese Thelin 90+2'

Czy w następnym wyjazdowym meczu z Club Brugge Łukasz Teodorczyk wreszcie trafi do siatki?