II liga: Odra Opole świętowała awans. Raków Częstochowa musi poczekać

Zwycięstwo 3:2 z Błękitnymi Stargard zagwarantowało Odrze Opole przenosiny do Nice I ligi. Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg i na świętowanie awansu musi jeszcze poczekać.

przywitanie zawodników Odry Opole / Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole
Odra Opole przeniosła się w ciągu dwóch lat spoza szczebla centralnego na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Rok temu drużyna Jana Furlepy świętowała awans do II ligi po remisie 1:1 z Vinetą Wolin, a w sobotę po zwycięstwie 3:2 z innym zespołem z Pomorza Zachodniego - Błękitnymi Stargard. Decydujące mecze miały podobny scenariusz. Odra wyszła szybko na prowadzenie, po przerwie co prawda traciła swoją przewagę, ale utrzymała upragniony wynik.

Odra cieszyła się z zaliczki 2:0 po nieco ponad kwadransie. Po trzecim trafieniu Marcina Wodeckiego w 50. minucie kibice na stadionie zaczęli przygotowywać się na fetę. Błękitni, którzy przyjechali do Opola osłabieni, doprowadzili do wyniku 3:2, ale na wyrównanie zabrakło im pomysłu. Jedyne, co zrobiła drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego, to postraszyła beniaminka.

W sobotę awans do Nice I ligi mógł przypieczętować również Raków Częstochowa. Podobnie jak Odra chciał to zrobić w weekend, a nie w środku tygodnia i na własnym stadionie. Zadania jednak nie wykonał. Drużyna Marka Papszuna zremisowała bezbramkowo z nisko notowaną Kotwicą Kołobrzeg.

Drużyna znad morza postawiła faworytowi trudne warunki i nawet mogła zwyciężyć w jaskini lwa. W 70. oraz w 83. minucie częstochowian ratował bramkarz Mateusz Lis. Kotwica zakończyła mecz w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Tomasza Prejsa.

Do końca sezonu zostały cztery kolejki, a trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice powiększyła do sześciu punktów przewagę nad Radomiakiem Radom. Klub z Małopolski jest blisko awansu. W sobotę wygrał 3:1 na stadionie Olimpii Elbląg, gdzie dotychczas beniaminek przegrał tylko dwa spotkania. Na otarcie łez 14. gola w sezonie strzelił Łukasz Pietroń.

Pomocnik Olimpii jest na szczycie klasyfikacji strzelców wspólnie z napastnikiem Radomiaka Radom Leandro. Brazylijczyk trafił do bramki z rzutu karnego w 55. minucie meczu z Wartą Poznań. Podopieczni Roberta Podolińskiego stracili korzystny wynik 1:0 w 93. minucie. Nerwy na wodzy utrzymał Łukasz Białożyt i strzałem ze stałego fragmentu uratował punkt Zielonym.

Na innych stadionach remisy 1:1 Stali Stalowa Wola z Legionovią Legionowo oraz Gryfa Wejherowo z ROW-em 1964 Rybnik. Za małą niespodziankę można uznać zwycięstwo aż 3:0 PGE GKS-u Bełchatów z wyżej notowaną Siarką Tarnobrzeg.

30. kolejka II ligi:

Odra Opole - Błękitni Stargard 3:2 (2:0)
1:0 - Marek Gancarczyk 14'
2:0 - Tomasz Wepa 16'
3:0 - Marcin Wodecki 50'
3:1 - Grzegorz Szymusik 51'
3:2 - Tomasz Pustelnik 60'

Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)
0:1 - Krystian Wójcik 64'
1:1 - Kamil Bętkowski (k.) 87'

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)
0:1 - Kamil Spratek 3'
1:1 - Maciej Dampc 57'

PGE GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
1:0 - Agwan Papikjan 12'
2:0 - Bartłomiej Bartosiak 50'
3:0 - Patryk Rachwał (k.) 81'

Warta Poznań - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
0:1 - Leandro (k.) 55'
1:1 - Łukasz Białożyt 90'

Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:3 (0:2)
0:1 - Michał Czarny 38'
0:2 - Filip Wójcik 42'
0:3 - Michał Czarny 50'
1:3 - Łukasz Pietroń (k.) 65'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole awansuje za rok do Lotto Ekstraklasy?