Robert Lewandowski znów w "11" kolejki Bundesligi

Robert Lewandowski jest nie do zatrzymania w tym sezonie w Bundeslidze. W sobotę zdobył dwa gole przeciwko RB Lipsk (5:4) i ponownie trafił do najlepszej "jedenastki" kolejki według "Bild".
Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / FILIP SINGER / Robert Lewandowski jest postrachem Werderu Brema

To już dziewiąte wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Polak średnio co trzeci mecz trafia do najlepszej "jedenastki" gazety "Bild".

Tym razem zapracował na to dwoma bramkami z RB Lipsk. Bayern Monachium po szalonym meczu pokonał wicemistrza Niemiec 5:4. Reprezentant Polski najpierw trafił do siatki przeciwnika po rzucie karnym, a w drugiej połowie dobił strzał w poprzeczkę. To także na nim był faul, po którym David Alaba zdobył gola z rzutu wolnego na 4:4.

Z drużyny Bayernu w najlepszej "11" znalazł się jeszcze Arjen Robben (piąte wyróżnienie w sezonie).

Tymczasem fachowa gazeta "Kicker" przyznała "Lewemu" notę marzeń. Otrzymał "1" (w skali 6-1; 6-poniżej krytyki, 1-klasa światowa).

Z kolei portal whoscored.com przyznał mu ocenę 8,0 - trzecią najwyższą w zespole, dla którego średnia wyniosła 6,75.

Lewandowski na kolejkę przed końcem rozgrywek jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Ma 30 bramek - o jednego więcej od Pierre-Emericka Aubameyanga.

Czy Lewandowski zostanie królem strzelców?