II liga: wstydliwy wynik Rakowa Częstochowa. Spadek Polonii Bytom

Raków Częstochowa zmarnował już drugą z pięciu szans na zapewnienie sobie awansu do Nice I ligi. Porażka na własnym stadionie 0:3 ze Stalą Stalowa Wola to wstydliwy wynik. Bez wychodzenia na boisko spadła ze szczebla centralnego Polonia Bytom.

Trener Marek Papszun miał sen, w którym jego drużyna świętuje awans do Nice I ligi na własnym stadionie. Jeszcze nic straconego, ale na pewno nie była to wizja prorocza przed meczem ze Stalą Stalowa Wola. Podobnie jak w poprzednim sezonie Raków Częstochowa przegrał z tym przeciwnikiem u siebie. Rok temu 2:3, a w środę 0:3. Wynik to wstydliwy, ponieważ Raków to wicelider, a Stalówka nie wygrała wcześniej meczu na wyjeździe w rundzie wiosennej.

Wszystkie gole dla gości padły w pierwszej połowie. Królem polowania był autor dwóch Adrian Dziubiński. Poirytowani częstochowianie zakończyli mecz w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Tomasza Margola.

Raków będzie mieć kolejną szansę na zmianę ligi w niedzielę. Jego przeciwnikiem będzie pierwszy spadkowicz Polonia Bytom.

Drużyna ze Śląska pożegnała się ze szczeblem centralnym bez wychodzenia na boisko przed meczem z Kotwicą Kołobrzeg. Zdemobilizowana przegrała 0:1, a jedynego gola w pojedynku najgorszych drużyn w tabeli strzelił Eryk Sobków.

Polonia z Warszawy grała walecznie w pierwszej połowie meczu z Błękitnymi Stargard. Kandydat do spadku imponował agresją i odbierał drużynie Krzysztofa Kapuścińskiego ochotę do ataku. Na dodatek wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Daniela Gołębiewskiego. Po przerwie Polonia kradła czas, narzuciła Błękitnym rwane tempo, a w doliczonym czasie zapewniła sobie zwycięstwo 2:0. Były mistrz Polski ma jeszcze szansę na utrzymanie.

Spośród pozostałych wyników rzuca się w oczy wygrana Warty Poznań 2:1 na stadionie Puszczy Niepołomice. Dzięki sukcesowi beniaminka nabrała rumieńców walka o trzecie miejsce premiowane awansem. Radomiak Radom rozbił 4:1 PGE GKS Bełchatów i traci w tabeli już nie sześć, a trzy punkty do Puszczy. Niepołomiczanie przegrali dopiero drugi w sezonie mecz u siebie.

Jeszcze wyższe zwycięstw niż Radomiak odniósł ROW 1964 Rybnik. Wynik 5:1 w meczu generalnie mało bramkostrzelnego zespołu ze Śląska z Legionovią Legionowo jest zaskoczeniem.

31. kolejka II ligi:

Olimpia Zambrów - Odra Opole 1:2 (1:1)
1:0 - Fabian Piasecki 28'
1:1 - Mateusz Gancarczyk 45'
1:2 - Szymon Skrzypczak 79'

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)
1:0 - Konrad Stępień 45'
2:0 - Michał Żebrakowski 48'
3:0 - Daniel Koczon 77'
3:1 - Robert Chwastek 90'

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 1:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Białożyt 23'
0:2 - Łukasz Białożyt 33'
1:2 - Marcin Orłowski 71'

Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 - Michał Płonka 42'

Błękitni Stargard - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Gołębiewski 17'
0:2 - Mariusz Marczak 90'

Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:3)
0:1 - Przemysław Stelmach 18'
0:2 - Adrian Dziubiński 41'
0:3 - Adrian Dziubiński 44'

Radomiak Radom - PGE GKS Bełchatów 4:1 (3:1)
1:0 - Kamil Cupriak 8'
1:1 - Adrian Klepczyński 12'
2:1 - Chinonsu Agu 23'
3:1 - Paweł Tarnowski 45'
4:1 - Szymon Stanisławski 75'

ROW 1964 Rybnik - Legionovia Legionowo 5:1 (3:1)
1:0 - Sebastian Musiolik 23'
2:0 - Przemysław Brychlik 25'
3:0 - Dominik Budzik 34'
3:1 - Krystian Wójcik 44'
4:1 - Przemysław Brychlik 62'
5:1 - Mariusz Zganiacz (k.) 72'

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 - Eryk Sobków 61'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa przypieczętuje awans w Bytomiu?