Bundesliga: VfL Wolfsburg bliżej utrzymania

W pierwszym barażowym meczu o miejsce w Bundeslidze VfL Wolfsburg pokonał Eintracht Brunszwik 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Mario Gomez.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA
VfL Wolfsburg jest faworytem dwumeczu o miejsce w Bundeslidze. W Wolfsburgu nikt nie wyobrażał sobie, że sezon 2016/2017 będzie dla zespołu tak słaby. W barażowej konfrontacji to Wilki grają pod presją, a zespół z Brunszwiku może sprawić sensację i wyeliminować niedawnych mistrzów Niemiec.

Od początku spotkania to gospodarze mieli inicjatywę i w 21. minucie byli blisko objęcia prowadzenia po strzale Yunusa Malliego, ale uderzenie zdołał obronić golkiper Eintrachtu. Chwilę później to przyjezdni mogli sensacyjnie wyjść na prowadzenie, ale zabrakło im skuteczności.

VfL swego dopiął w 35. minucie. Wtedy to sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką w polu karnym przez Gustav Valsvik i podyktował jedenastkę. Bohaterem VfL był Mario Gomez, który pewnym strzałem zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Najlepszy strzelec Wilków w drugiej połowie miał jeszcze okazję, by podwyższyć wynik, ale po raz kolejny świetnie spisał się bramkarz Eintrachtu.

VfL Wolfsburg - Eintracht Brunszwik 1:0 (1:0)
1:0 - Mario Gomez (k.) 35'

Rewanż: 29 maja w Brunszwiku.

Czy VfL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?