Nice I liga: koszmar Zagłębia Sosnowiec w Głogowie

Zagłębie Sosnowiec spadło z miejsca premiowanego awansem do Lotto Ekstraklasy. Drużyna Dariusza Banasika przegrała 0:1 z Chrobrym Głogów. Jedynego gola strzelił Paweł Wojciechowski.

Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec
Gospodarze pokazywali od początku, że nie mają nadmiernego respektu do siły i ambicji Zagłębia Sosnowiec. Chrobry odpowiadał na każdy atak kandydata do awansu, przez co piłka gościła równie często w polu karnym obu drużyn.

Skierować ją do siatki potrafił Paweł Wojciechowski w 18. minucie. Napastnik Chrobrego główkował na 1:0 po wrzutce Michała Ilkówa-Gołąba z głębi pola. Przysnął Marcin Sierczyński, który nie upilnował jedynego głogowianina w polu widzenia.

W drugim meczu z rzędu juniorski błąd defensora sprowadził kłopoty na Zagłębie. W poprzednim Szymon Sobczak ze Stali Mielec łatwo sprowokował do faulu w polu karnym Arkadiusz Najemski.

W Głogowie zapachniało niespodzianką, a uderzenie Wojciechowskiego był przejawem jego złości. Kilka minut wcześniej dostał czwartą żółtą kartkę, która oznacza, że przedwcześnie zakończy sezon.

Do przerwy wynik 1:0 nie zmienił się, choć strzałów było wiele. Na bramkę Sławomira Janickiego mierzyli Martin Pribula, Konrad Michalak, a w 42. minucie Wojciech Łuczak. Bramkarz Chrobrego bronił bezbłędnie, a w sytuacji sam na sam ze wspomnianym Pribulą wzniósł się na wyżyny umiejętności.

Trener Zagłębia dokonał dwóch zmian w przerwie. Wzmocnił obronę Kamilem Wiktorskim, a do ataku wprowadził rosłego Michała Fidziukiewicza. Rozpoczęła się wymiana ciosów. W tym spotkaniu praktycznie nie było walki w środku pola, tyle że piłkarze razili nieskutecznością. Świetne szanse zmarnowali Wojciechowski, Machaj oraz Fidziukiewicz.

W 77. minucie Banasik zdjął defensywnego pomocnika Łukasza Matusiaka i wprowadził z ławki rezerwowych Roberta Bartczaka. Żaden z 14 zawodników Zagłębia nie znalazł jednak drogi do bramki.

Porażka 0:1 sprawiła, że sosnowiczanie spadli z miejsca premiowanego awansem.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
1:0 - Paweł Wojciechowski 18'

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Karol Hodowany - Bartosz Machaj (73' Karol Danielak), Sebastian Bonecki, Michał Pawlik, Łukasz Szczepaniak - Mateusz Machaj (90' Ariel Wawszczyk) - Paweł Wojciechowski (67' Konrad Kaczmarek).

Zagłębie: Wojciech Skaba - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Łukasz Bogusławski (46' Kamil Wiktorski), Żarko Udovicić - Łukasz Matusiak (77' Robert Bartczak), Tomasz Nowak - Martin Pribula, Wojciech Łuczak, Konrad Michalak - Dawid Ryndak (46' Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Wojciechowski, B. Machaj, Pawlik, Hodowany (Chrobry) oraz Łuczak, Najemski (Zagłębie)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Czy Zagłębie Sosnowiec wygra ostatni mecz z GKS-em Tychy?