II liga: Puszcza Niepołomice awansowała. Radomiakowi Radom został baraż

Puszcza Niepołomice zagwarantowała sobie wejście do Nice I ligi dzięki remisowi 0:0 z Gryfem Wejherowo. W barażu o awans będzie walczyć Radomiak Radom. Mecz na szczycie tabeli wygrał 3:0 Raków Częstochowa.

Piłkarze Puszczy Niepołomice i Pogoni Szczecin przed pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski Newspix / Michał Stańczyk/Cyfrasport / Piłkarze Puszczy Niepołomice i Pogoni Szczecin przed pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski
Puszcza Niepołomice potwierdziła, że jest skuteczna na własnym stadionie. Właśnie u siebie przypieczętowała awans remisem 0:0 z Gryfem Wejherowo. W Niepołomicach gospodarze zdobyli w tym sezonie 35 z możliwych 51 punktów, a to 59 procent jej dorobku. Drużyna Tomasza Tułacza broniła najlepiej spośród 18 klubów. Po przeciwnej stronie boiska zdobywała dużo goli w końcówkach spotkań.

Puszcza powraca na zaplecze Lotto Ekstraklasy po trzech latach na niższym szczeblu. Nice I ligę opuszczała pod wodzą Dariusza Wójtowicza. W obecnym, udanym sezonie była ponadto rewelacją Pucharu Polski, w którym odpadła w ćwierćfinale po dwumeczu z Pogonią Szczecin.

Awans niepołomiczan oznacza, że przed ostatnią kolejką nie ma już znaków zapytania na górze tabeli. W barażu o awans zagra Radomiak Radom z 15. zespołem Nice I ligi. W sobotę podopieczni Roberta Podolińskiego przegrali 0:1 z Legionovią Legionowo.

Wcześniej awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy zagwarantowali sobie piłkarze Rakowa Częstochowa oraz Odry Opole. Ich mecz w 33. kolejce był przedsmakiem rywalizacji na wyższym szczeblu. Raków wykorzystał atut własnego boiska i wyszedł na prowadzenie już w 19. minucie dzięki strzałowi Petera Mazana. Po przerwie drużyna Marka Papszuna powiększyła przewagę na 3:0, a dzięki zwycięstwu zastąpiła opolan na pozycji lidera.

Pomimo upału dość żwawo poruszali się po boisku Błękitni Stargard i piłkarze Warty Poznań. Na gola znanego na Pomorzu Zachodnim Michała Ciarkowskiego odpowiedział podobnym trafieniem Grzegorz Szymusik. Stargardzianie śrubowali przewagę w posiadaniu piłki do przerwy, ale na prowadzenie wówczas nie wyszli. Zrobili to w drugiej połowie dzięki strzałowi Macieja Liśkiewicza z rzutu karnego. Warta nie poddała się, a bramka Łukasza Białożyta w 84. minucie zagwarantowała jej utrzymanie.

Ze szczeblem centralnym pożegnała się Olimpia Zambrów, która przegrała ze swoją imienniczą z Elbląga 2:3. Blisko spadku są również piłkarze Kotwicy Kołobrzeg oraz Polonii Warszawa. W ich bezpośrednim meczu z nożem na gardłach padł remis 2:2. Dramat przeżyli piłkarze znad morza, którzy stracili gola z rzutu karnego w doliczonym czasie. Żadna z drużyn nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie Rozwoju Katowice.

Najwięcej goli padło w Tarnobrzegu, gdzie ROW 1964 Rybnik odniósł nadspodziewanie wysokie zwycięstwo 4:2 z Siarką.

33. kolejka II ligi:

Puszcza Niepołomice - Gryf Wejherowo 0:0

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)
0:1 - Paweł Garyga 90'

Raków Częstochowa - Odra Opole 3:0 (1:0)
1:0 - Peter Mazan 19'
2:0 - Adam Mesjasz 69'
3:0 - Łukasz Siedlik 84'

Błękitni Stargard - Warta Poznań 2:2 (1:1)
0:1 - Michał Ciarkowski 8'
1:1 - Grzegorz Szymusik 23'
2:1 - Maciej Liśkiewicz (k.) 62'
2:2 - Łukasz Białożyt (k.) 84'

Olimpia Zambrów - Olimpia Elbląg 2:3 (0:2)
0:1 - Anton Kołosow 2'
0:2 - Anton Kołosow 13'
1:2 - Marcin Przybylski 60'
2:2 - Hubert Kotus 74'
2:3 - Łukasz Pietroń 78'

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 2:2 (1:1)
0:1 - Rafał Zembrowski 5'
1:1 - Aleksandr Nowik 40'
2:1 - Arkadiusz Lewiński 56'
2:2 - Daniel Gołębiewski (k.) 90'

Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
0:1 - Bartłomiej Bartosiak 51'
0:2 - Dawid Flaszka 81'

Siarka Tarnobrzeg - ROW 1964 Rybnik 2:4 (1:3)
0:1 - Szymon Jary 3'
0:2 - Paweł Jaroszewski 24'
1:2 - Marcin Stefanik 37'
1:3 - Mariusz Muszalik 44'
1:4 - Sebastian Musiolik 55'
2:4 - Daniel Koczon 83'

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)
0:1 - Adrian Gębalski (k.) 63'
1:1 - Piotr Ceglarz 74'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Puszcza Niepołomice będzie wiodącą siłą w Nice I lidze?