Lider pozostał w Ostrowcu! - relacja z meczu Concordia Piotrków Trybunalski - KSZO Ostrowiec

Piłkarze II-ligowego KSZO Ostrowiec Św. w ramach 23. kolejki ligowej zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Concordią Piotrków Trybunalski, która pokonali po bramkach Adama Cieślińskiego i Adriana Frańczaka, inkasując tym samym komplet punktów, tak bardzo potrzebny do awansu do I ligi.

Anna Soboń
Anna Soboń

Od początku spotkania podopiecznym trenera Wiesława Wojno gra wybitnie się nie układała. Piękna wiosenne pogoda sprawiła, że piłkarze KSZO nie mogli odnaleźć się na boisku i tym samym sforsować obrony Concordii i zdobyć bramki. W pierwszej części meczu to gospodarze przeważali i to oni byli bliżsi zdobycia gola. W 6. minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Dziewulski, jednak piłka poszybowała nad bramką rywala. W odpowiedzi trzykrotnie sytuacje w polu karnym pomarańczowo-czarnych wyjaśnił Rafał Kwapisz. W 19. minucie ostrowiecki bramkarz również był na posterunku - zatrzymał groźną akcję Daniela Fabicha wybijając piłkę za linię końcową boiska, by chwilę później po strzale głową Kamila Goryszewskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki KSZO. Nie minęła kilka chwil a strzał "szczupakiem" Huberta Górskiego minimalnie minął światło bramki Kwapisza. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Łukasz Matuszczyk, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. W 30. minucie spotkania w polu karnym Concordii Adama Cieślińskiego wybiegiem z bramki uprzedził bramkarz gospodarzy Szymon Gąsiński, testowany w przerwie między rundami w zespole KSZO. W końcowych minutach pierwszej odsłony meczu na strzał z dystansu dwukrotnie zdecydował się jeszcze Tomasz Persona, jednak za pierwszym razem futbolówkę pewnie wyłapał Gąsiński, zaś za drugim minęła ona światło bramki golkipera Concordii.

W drugiej części spotkania piłkarze KSZO byli bardziej zdeterminowani i to oni przeważali na boisku, dochodząc do coraz to groźniejszych sytuacji strzeleckich, choć i gospodarze nie zwalniali tempa. W 47. minucie Kwapisz zaskoczyć w polu karnym próbował Hubert Górski, jednak w powietrznej walce to ostrowiecki bramkarz okazał się lepszy. W 65. minucie trener Wiesław Wojno zdecydował się na podwójną zmianę w KSZO. W miejsce Łukasza Szymoniaka wszedł Michał Pietrzak, zaś Krystiana Kanarskiego zastąpił Adrian Frańczak. Te zmiany ożywiły grę pomarańczowo-czarnych i w 73. minucie wspomniana dwójka przeprowadziła składna akcję, jednak po dośrodkowaniu w pola karne Franczaka, próba efektownego strzału przewrotką Pietrzaka nie znalazła drogi do bramki rywala. W odpowiedzi z pola karnego uderzył Tomasz Wolan, ale Kwapisz uratował KSZO przed utratą bramki. W 77. minucie podopieczni trenera Wojno udokumentowali swoją coraz większa przewagę na boisku. Gąsińskiemu nie dał szans Cieśliński, który wbiegł między dwóch obrońców Concordii i strzałem z bliska pokonał golkipera gospodarzy, dając ekipie gości prowadzenie. Dwie minuty później w doskonałej sytuacji znalazł się stoper KSZO Radosław Kardas, ale z trzech metrów strzelił nad bramką ekipy miejscowych, a chwile później idealnej okazji nie wykorzystał Wolna, gdyż piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Kwapisza. W 81. minucie na strzał z pierwszej piłki z linii pola karnego zdecydował się Matuszczyk, jednak piłka minęła bramkę Gąbińskiego. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Dziewulski dograł z prawej strony do Cieślińskiego, ale jego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy, jednak do piłki doszedł Frańczak i już padając na murawę podwyższył na 2:0 dla ostrowczan. Druga połowa została przedłużona o cztery minuty, jednak wynik spotkania już się nie zmienił i po ciężkim meczu, w którym KSZO miał dużo szczęścia, pomarańczowo-czarni wywieźli z Piotrkowa Trybunalskiego komplet punktów, utrzymując się tym samym na pozycji lidera II ligi grupy wschodniej.

Concordia Piotrków Tryunalski. - KSZO Ostrowiec Św. 0:2 (0:0)

0:1 - Cieśliński 77’
0:2 - Frańczak 90’

Concordia: Gąsiński - Goryszewski, Rączka, Kaciczak, Moliński (85' Błachowicz) - Juszkiewicz, Komar, Kukułka, Górski - Fabich, Rachubiński (59' Wolan).

KSZO: Kwapisz - Kardas, Matuszczyk, Szymoniak (65' Pietrzak), Ciesielski - Robaszek (46' Skórnicki), Persona, Dziewulski, Stachurski – Kanarski (65' Frańczak), Cieśliński.

Żółta kartka: Kardas (KSZO).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Mazowiecki ZPN).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!