Ligue 1: Zwycięstwa Paris Saint Germain i Olympique Marsylia

Na Stade Bonal piłkarze FC Sochaux niespodziewanie wygrali z Rennes aż 3:0. W pozostałych spotkaniach trzy punkty zdobyli faworyci, Paris Saint Germain ograło u siebie OGC Nice, a Olympique Marsylia nie dał szans AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Marsylia nie zawiódł kibiców i ograł na wyjeździe niżej notowaną drużynę AS Saint Etienne. Podopieczni Erica Geretsa zapewnili sobie zwycięstwo i cenne trzy punkty dzięki dobrej postawie w drugiej połowie. W ciągu szesnastu minut trzy razy skierowali piłkę do bramki rywala, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mamadou Niang, a kolejnego gola w barwach OM zdobył także Brandao. Gospodarze wygrali 3:0 i utrzymali 2. pozycję w tabeli. W trudnej sytuacji nadal znajduje się natomiast St Etienne, zespołowi Alaina Perrina nie udało się jeszcze wydostać ze strefy spadkowej.

Piłkarze Paris Saint Germain zrehabilitowali się przed własną publicznością za porażki z Olympique Marsylia i Tuluzą. W niedzielę na Parc des Princes pokonali 2:1 inny zespół z czołówki tabeli - OGC Nice. Zespół Paula Le Guena objął prowadzenie w 20. minucie po trafieniu Guillaume Hoarau. Goście, którzy przyjechali do Paryża z zamiarem wywalczenia przynajmniej jednego punktu, po piętnastu minutach doprowadzili do wyrównania, Mickaëla Landreau pokonał Loic Remy. Decydującego o losach spotkania gola zdobył w 52. minucie Sammy Traoré. PSG po 30. kolejce awansowało na 5. pozycję w tabeli Ligue 1 i wciąż traci do lidera - Olympique Lyon tylko cztery punkty.

Niespodziewanie wysokiej porażki doznali piłkarze Rennes, którzy zmierzyli się na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem drużyną FC Sochaux. Niepokonani od sześciu kolejek podopieczni Guy'a Lacombe przyjechali na Stade Bonal w roli faworyta, ale nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Teddy'ego Richerta. Gospodarze natomiast popisali się dobrą skutecznością i ostatecznie wygrali 3:0 po golach Ryada Boudebouza, Mevluta Erdinga oraz Vaclava Sverkosa.