Reprezentacja Polski kobiet postrzelała w próbie generalnej przed eliminacjami

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 5:0 z Litwą w Łomży. Niepokonana od roku drużyna Miłosza Stępińskiego zagra następne spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Radość piłkarek reprezentacji Polski PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Radość piłkarek reprezentacji Polski
Mecz rozpoczął się 10 minut później niż zaplanowano z powodu ulewy, która przeszła nad Łomżą w trakcie rozgrzewki. Mokra piłka sprawiła problem bramkarce Litwy, która asystowała przy golu Eweliny Kamczyk w 6. minucie. Przewagę reprezentacji Polski udokumentowała trafieniem na 2:0 Paulina Dudek w 39. minucie.

Selekcjoner Miłosz Stępiński wystawił przeciwko Litwie identyczną jedenastkę jak w wygranym 3:2 meczu z Ukrainą. W drugiej połowie stopniowo wprowadzał na boisko zmienniczki.

82. drużyna w rankingu FIFA nie była w stanie zagrozić gospodyniom. Litwa zajmowała się głównie przeszkadzaniem w ataku pozycyjnym Polek. W 56. minucie było już 4:0 po strzałach Agaty Tarczyńskiej i Sandry Sałaty. Wynik ustaliła elegancką podcinką Aleksandra Sikora.

Na zgrupowaniu zabrało kilku ważnych reprezentantek Polski. Katarzyna Kiedrzynek przeszła operację. Kontuzjowane są Silvana Chojnowski i Katarzyna Daleszczyk, a sprawy osobiste zatrzymały Agnieszkę Winczo.

Polki są niepokonane pod wodzą Stępińskiego od 7 czerwca 2016 roku. Przed nimi eliminacje do mistrzostw świata. Rywalkami Biało-Czerwonych w meczach o stawkę będą reprezentacje Szwajcarii, Szkocji, Białorusi i Albanii. Pierwsze spotkanie 15 września.

Polska - Litwa 5:0 (2:0)
1:0 - Ewelina Kamczyk 6'
2:0 - Paulina Dudek 39'
3:0 - Agata Tarczyńska 54'
4:0 - Sandra Sałata 56'
5:0 - Aleksandra Sikora 82'

Polska: Anna Szymańska (59' Anna Palińska) - Dagmara Grad, Jolanta Siwińska, Agata Guściora (53' Natasza Górnicka), Paulina Dudek (48' Martyna Wiankowska) - Emilia Zdunek (66' Joanna Wróblewska), Sandra Sałata (58' Gabriela Grzywińska) - Aleksandra Sikora, Agata Tarczyńska, Ewelina Kamczyk - Ewa Pajor (76' Anna Sznyrowska).

Sędzia: Monika Mularczyk.

Czy reprezentacja Polski kobiet awansuje na mistrzostwa świata?