Baraże o Primera Division: Getafe w finale. Skandaliczne sceny podczas meczu

Getafe w drugim półfinałowym meczu pokonało Huescę 3:0 i zagra o awans do Primera Division. W spotkaniu z fatalnej strony pokazał się trener oraz zawodnik przegranej ekipy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getafe już w pierwszym spotkaniu było bliskie odniesienia zwycięstwa, ale rywale w końcówce odrobili 2-bramkową stratę i doprowadzili do remisu. W rewanżu od początku lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, a upragniony gol padł po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i strzale z bliskiej odległości.

Po przerwie Getafe przypieczętowało awans, a do siatki trafiali Dani Pacheco i David Fuster.

Z wysoką porażką nie mogli pogodzić się goście. W 60. minucie trener Juan Antonio Anquela uderzył "z główki" swojego piłkarza Davida Lopeza, który zdenerwowany schodził z boiska. Z kolei w samej końcówce Inigo Lopez chamsko opluł autora pierwszego gola. Niestety cała sytuacja umknęła uwadze sędziego.

Do Primera Division awansuje zwycięzca finału. Wcześniej do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii awansowały Levante i Girona. Getafe do Liga Adelante spadło przed rokiem.

W drugim dwumeczu lepsze okazało się CD Tenerife, które pokonało Cadiz 1:0.

Getafe CF - SD Huesca 3:0 (1:0)
1:0 - Juan Cala 36'
2:0 - Dani Pacheco 63'
3:0 - David Fuster 74'

Pierwszy mecz: 2:2.

Tenerife - Cadiz CF 1:0 po dogr. (1:0, 1:0)
1:0 - Shibasaki 34'

Pierwszy mecz: 0:1. Tenerife awansowało po dogrywce ze względu na wyższe miejsce w sezonie regularnym.

Getafe awansuje w tym sezonie do Primera Division?