Nice I liga: sensacji nie było. Drutex-Bytovia utrzymała się

W rewanżowym meczu barażowym Radomiak Radom nie był w stanie odrobić strat z pierwszego, przegranego 0:4, spotkania. Bytovia pokonała II-ligowca 2:0 i utrzymała się w Nice I lidze.

Michał Piegza
Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia
6:0 w dwumeczu. W barażach, którego stawką była gra w Nice I lidze w kolejnym sezonie, Drutex-Bytovia Bytów nie dała szans 4. zespołowi II ligi Radomiakowi Radom. To pokazało jaka różnica dzieli te dwie klasy rozgrywkowe.

Po zwycięstwie u siebie przed tygodniem 4:0 tylko kataklizm mógłby sprawić, że zespół z Bytowa spadłby z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Gospodarze chyba także nie wierzyli, że są w stanie odrobić straty. Stąd też pierwsza połowa dla kibiców piłki nożnej była po prostu nudna. Piłkarze wprawdzie starali się walczyć, ale spięcia podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki.

Ciekawiej, głównie z powodu bramek, było po przerwie. Radomiak po zmianie stron chciał ruszyć na rywala. Zespół Roberta Podolińskiego musiał postawić wszystko na jedną kartę i szybko został skarcony. W 51. minucie po stracie piłki przez radomian Michał Rzuchowski mocnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie.

Bramka dodała większej pewności siebie bytowianom, którzy chwilę później powinni podwyższyć wynik. Jednak Janusz Surdykowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Drugi gol dla Drutex-Bytovii padł kwadrans przed końcem. Dośrodkowanie w pole karne, do piłki doszedł Rzuchowski i strzałem głową trafił na 2:0. Radomiak honor w dwumeczu mógł uratować w 87. minucie. Jednak uderzenie Leandro obronił Mateusz Oszmaniec.

Radomiak Radom - Drutex-Bytovia Bytów 0:2 (0:0)
0:1 - Rzuchowski 51'
0:2 - Rzuchowski 75'

Radomiak Radom: Filip Adamczyk - Michał Grudniewski, Kamil Kościelny, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Paweł Tarnowski, Matthieu Bemba, Chinonso Agu (50' Leandro), David Kwiek (67' Maciej Filipowicz), Kamil Cupriak (64' Mateusz Stąporski) - Szymon Stanisławski.

Drutex-Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec - Sebastian Kamiński, Krzysztof Bąk, Fran Gonzalez, Wojciech Wilczyński - Bartosz Wolski (68' Jakub Bąk), Michał Rzuchowski, Bartłomiej Poczobut (60' Alen Ploj), Kamil Wacławczyk (78' Mario Cieślik), Jakub Wilk - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Sulkowski (Radomiak) oraz Poczobut, Wacławczyk, Gonzalez (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

W pierwszym meczu: 0:4.

Drutex-Bytovia utrzymała się w Nice I lidze.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Drutex-Bytovia w kolejnym sezonie powalczy o awans do Lotto Ekstraklasy?