Puchar Konfederacji: Niemcy zagrają w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL  /
PAP/EPA / PETER POWELL /

Piłkarze reprezentacji Niemiec w niedzielnym meczu grupy B Pucharu Konfederacji wygrali 3:1 z Kamerunem. Drużyna, której trenerem jest Joachim Loew, awansowała do półfinału turnieju.

Niemcy przed tym spotkaniem byli w korzystnej sytuacji i już remis zapewniał im prawo do gry w 1/2 finału Pucharu Konfederacji 2017. Od początku niedzielnego meczu atakować starali się zawodnicy z Kamerunu, ale mistrzowie świata nie dali sobie strzelić gola.

Niemcy na prowadzenie mogli wyjść natomiast w 21. minucie. Na strzał z około 20 metrów zdecydował się Emre Can, ale piłka przeleciała obok bramki. Chwilę później w pole karne Kamerunu świetnie dośrodkował Marvin Plattenhardt, lecz Joshua Kimmich z kilku metrów oddał niecelne uderzenie głową. To była doskonała okazja na strzelenie gola.

W kolejnych minutach w zespole Kamerunu pokazał się Christian Bassogog, który próbował indywidualnych akcji. Nie zdołał jednak przedrzeć się przez defensywę Niemców. Tuż pod koniec pierwszej połowy po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów strzelał natomiast Andre-Frank Zambo Anguissa. To była najlepsza okazja dla Kamerunu w pierwszej części potyczki, lecz Zambo Anguissa nie zdołał skierować piłki do bramki.

Druga część meczu znakomicie rozpoczęła się dla Niemców. Tuż po wznowieniu gry kapitalny strzał z około 18 metrów oddał Kerem Demirbay. Fabrice Ondoa nie zdołał obronić tego uderzenia, a piłka wpadła do bramki. Warto też zaznaczyć, że przy tym golu świetną asystą popisał się Julian Draxler.

Po stracie bramki zawodnicy z Kamerunu ruszyli do ataku, ale to Niemcy podwyższyli prowadzenie. W 66. minucie Joshua Kimmich dośrodkował w pole karne, gdzie w trudnej pozycji bramkarza strzałem głową pokonał Timo Werner. Chwilę wcześniej sędzia ukarał za faul czerwoną kartką Ernesta Maboukę. Arbiter skorzystał z systemu VAR, aby podjąć odpowiednią decyzję.

To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. W 78. minucie Vincent Aboubakar po dośrodkowaniu trącił piłkę, a ta po rękach niemieckiego bramkarza wpadła do bramki. Mistrzowie świata odpowiedzieli trzy minuty później, kiedy to Timo Werner strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Niemcy zwyciężyli 3:1, wygrali swoją grupę i zagrają w półfinale Pucharu Konfederacji 2017. W 1/2 finału Niemcy rywalizować będą z Meksykiem.

Niemcy - Kamerun 3:1 (0:0)

1:0 - Kerem Demirbay 48' 2:0 - Timo Werner 66' 2:1 - Vincent Aboubakar 78' 3:1 - Timo Werner 81'

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Matthias Ginter, Niklas Suele, Antonio Ruediger, Joshua Kimmich, Sebastian Rudy (73' Benjamin Henrichs), Emre Can, Marvin Plattenhardt, Kerem Demirbay (77' Julian Brandt), Julian Draxler (80' Amin Younes), Timo Werner.

Kamerun: Fabrice Ondoa - Collins Fai, Michael Ngadeu-Ngadjui, Adolphe Teikeu, Ernest Mabouka, Sebastien Siani, Andre-Frank Zambo Anguissa, Arnaud Djoum (57' Nicolas Ngamaleu), Christian Bassogog (82' Karl Toko Ekambi), Vincent Aboubakar, Benjamin Moukandjo (70' Jerome Guihoata).

Żółta kartka: Marvin Plattenhardt (Niemcy).

Czerwona kartka: Ernest Mabouka /64' - za faul/ (Kamerun).

Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia).