Sparingowo: piorunujący finisz Pogoni Szczecin w meczu z Cracovią

Pogoń Szczecin pozostaje niepokonana w okresie przygotowań. Do 81. minuty przegrywała 0:1 z Cracovią, ale zdążyła odwrócić wynik sparingu na 2:1.

Piłkarze Pogoni Szczecin PAP / Adam Warżawa / Piłkarze Pogoni Szczecin
W wygranym 3:1 sparingu z Piastem Gliwice trener Maciej Skorża wystawił jedenastkę, której średnia wieku była poniżej 20 lat. Przeciwko Cracovii wybiegli doświadczeni piłkarze z Jarosławem Fojutem i Rafałem Murawskim na czele. Przygotowania Pogoni Szczecin utrudniają jedynie kontuzje Adama Frączczaka oraz Marcina Listkowskiego.

W Cracovii więcej problemów ze zdrowiem, a ponadto grupka piłkarzy odpoczywa po mistrzostwach Europy U-21. Michał Probierz nie wystawił w pierwszym sparingu na zgrupowaniu Jakuba Wójcickiego, Diego Ferraresco, Damiana Dąbrowskiego, Pawła Jaroszyńskiego, Krzysztofa Piątka, Jaroslava Mihalika i Sebastiana Stebleckiego.

Pomimo listy absencji Cracovia przeważała w pierwszej połowie. Potwierdziła to golem Mateusza Wdowiaka w 25. minucie. Piłkarz wracający z wypożyczenia dobił do bramki własne uderzenie. Zmienić wynik próbował również Mateusz Szczepaniak, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Łukasza Załuski, który do niedawna był bramkarzem Wisły Kraków.

Pogoń odpowiedziała kilkoma atakami w kwadransie przed przerwą. Zabrakło z jej strony konkretów, dlatego musiała przygotować coś nowego, lepszego na drugą połowę. Mogło jej pomóc 11 zmian w Cracovii. Na boisko weszli mniej doświadczeni w Lotto Ekstraklasie piłkarze.

Cracovia choć młoda, była zdyscyplinowana w obronie i równie dobrze mogła gola strzelić jak stracić. Po podaniu Huberta Adamczyka sam na sam z Załuską wybiegł Krzysztof Szewczyk, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i umożliwił powrót Ricardo Nunesowi.

Pogoń obroniła się przed pierwszą porażką w okresie przygotowawczym dopiero w ostatnich 10 minutach sparingu. Do remisu doprowadził Dawid Kort po składnym ataku i podaniu Davida Niepsuja. Ten drugi asystował również przy golu Adama Gyurcso na 2:1. Trio polsko-węgierskie pozbawiło Cracovię pierwszego zwycięstwa pod wodzą Probierza.

Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Szczepaniak 25'
1:1 - Dawid Kort 81'
2:1 - Adam Gyurcso 90'

Pogoń: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Rafał Murawski, Tomasz Hołota – Dawid Kort, Mate Cincadze (70' Hubert Matynia), Adam Gyurcso - Łukasz Zwoliński.

Cracovia: Adam Wilk (46' Michal Pesković) – Deleu (46' Szymon Kiebzak), Michał Helik (46' Mateusz Jarzynka), Piotr Malarczyk (46' Dominik Ochał), Kamil Pestka (46' Lennard Sowah) – Sergei Zanjov (46' Sylwester Lusisz), Miroslav Covilo (46' Radosław Kanach), Milan Dimun (46' Krzysztof Szewczyk), Mateusz Wdowiak (46' Hubert Adamczyk), Tomas Vestenicky (46' Jakub Cunta) – Mateusz Szczepaniak (46' Sebastian Strózik).

Żółta kartka: Covilo (Cracovia).

Która drużyna będzie silniejsza w następnym sezonie Lotto Ekstraklasy?