Sparingowo: Pogoń Szczecin młoda, ale konkretna. Trzy asysty Kamila Drygasa

Pogoń Szczecin wygrała 3:1 sparing z Piastem Gliwice. Dwa gole strzelił Sebastian Kowalczyk, a przy trzech bramkach asystował Kamil Drygas.

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
Maciej Skorża przygotował na sparing z Piastem Gliwice jedenastkę, której średnia wieku była poniżej 20 lat. Tylko dwóch zawodników było seniorami. Pogoń Szczecin była młoda, ale konkretna i po 45 minutach prowadziła 2:0.

W składzie miała trzech piłkarzy o imieniu Sebastian. Strzelanie rozpoczął ten najbardziej ofensywny, Kowalczyk. W 21. minucie dostał podanie w narożniku pola karnego, zatańczył z obrońcą i swoim uderzeniem złapał na wykroku Jakuba Freitaga. Przy tym i następnych dwóch golach asystował Kamil Drygas. W 39. minucie najbardziej doświadczony piłkarz Pogoni obsłużył podaniem Jakuba Piotrowskiego, a po przerwie ponownie Kowalczyka.

Piłkarzom Piasta brakowało takiej precyzji jak Drygasa i Kowalczyka. Starali się atakować, ale długo nie oddawali celnych strzałów. Było też widać przewagę bramkarza Adriana Hengera nad Freitagiem. Golkiper Pogoni rozwiązywał problemy we własnym polu karnym, natomiast gliwiczanin statystował przy straconych golach.

W ostatnim fragmencie sparingu Hengera nie było na boisku. Za niego wszedł do bramki Bartosz Piotrowski i pokonał go inny zmiennik Łukasz Krakowczyk. W doliczonym czasie nastolatek z Piasta Gliwice wykorzystał dośrodkowanie Marcina Flisa.

Pogoń jest niepokonana w okresie przygotowań. Drużyna jej byłego trenera Dariusza Wdowczyka poniosła już trzy porażki w sparingach.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 3:1 (2:0)
1:0 - Sebastian Kowalczyk 21'
2:0 - Jakub Piotrowski 39'
3:0 - Sebastian Kowalczyk 56'
3:1 - Łukasz Krakowczyk 90'

Pogoń: Adrian Henger (65' Bartosz Piotrowski) - Błażej Chouwer, Sebastian Rudol (46' Szymon Jopek), Sebastian Walukiewicz, Hubert Matynia (65' Michał Górzyński) - Kamil Drygas (65' Adrian Benedyczak), Jakub Piotrowski – Marcel Stefaniak, Damian Pawłowski, Sebastian Kowalczyk (65' Michał Graczyk) – Seiya Kitano.

Piast: Jakub Freitag (46' Krzysztof Kurek) - Kacper Będzieszak, Uros Korun, Edvinas Girdvainis (60' Marcin Flis), Adam Mójta (60' Tomasz Okraszewski) - Stojan Vranjes – Bartosz Szeliga, Mateusz Mak (60' Bartosz Waleńcik), Aleksander Jagiełło - Karol Angielski, Josip Barisić (60' Łukasz Krakowczyk).

Żółte kartki: Drygas, Kitano, Jopek (Pogoń) oraz Girdvainis (Piast).

Która drużyna zakończy następny sezon wyżej w tabeli Lotto Ekstraklasy?