Powstał plan centrum treningowego Pogoni Szczecin

Miasto Szczecin przedstawiło plan centrum treningowego, w którym Pogoń będzie szkolić młodych piłkarzy. Ta inwestycja ma towarzyszyć przebudowie stadionu im. Floriana Krygiera

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
PAP / PAP/Marcin Bielecki
Na przedstawionych przez magistrat wizualizacjach można zobaczyć między innymi zadaszoną trybunę obok boiska treningowego. Pełnowymiarowe murawy będą trzy, a ponadto jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią pod tak zwanym balonem. Wszystkie będą posiadać oświetlenie, co ułatwi planowanie zajęć jesienią i zimą.

Ośrodek treningowy Pogoni Szczecin powstanie w tym samym miejscu, w którym klub szkoli młodych piłkarzy obecnie. To tereny przylegające do stadionu im. Floriana Krygiera. Klub nie chce zwiększać kompleksu, a unowocześnić go.

Sercem centrum treningowego będzie budynek z szatniami, siłownią, biurami trenerów, odnową biologiczną i salą konferencyjną.

- Budowa tego centrum jest kolejnym krokiem do tego, by w przyszłości o sile Pogoni stanowili wychowankowie. Wierzę w to, że będzie to silny sportowy punkt na mapie Szczecina - liczy Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21

Już teraz klub ze Szczecina jest jednym z liderów szkolenia w Polsce. W dwóch poprzednich sezonach młodzi piłkarze Pogoni byli wicemistrzami Centralnej Ligi Juniorów. Pogoń posiada drużynę rezerw w III lidze. Ponadto tworzy grupę o nieformalnej nazwie "Big Six", która zrzesza też akademie Legii Warszawa, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, KGHM Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk.

Powstanie centrum treningowego ma towarzyszyć przebudowie stadionu im. Floriana Krygiera. Połączenie inwestycji ułatwi pewne zadania jak na przykład doprowadzenie energii elektrycznej na koronę obiektu.

Miasto przygotowało wniosek o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt budowy ośrodka treningowego to około 27 milionów złotych.

- Centrum szkolenia dzieci i młodzieży będzie idealnym dopełnieniem nowego stadionu, którego budowa coraz bliżej - zapowiada Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Czy Pogoń Szczecin to dobre miejsce dla rozwoju młodych piłkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×