Puchar Polski: udane powroty Puszczy Niepołomice i Piotra Rzepki

Ćwierćfinalista poprzedniej edycji Pucharu Polski Puszcza Niepołomice wygrała w rundzie wstępnej nowej 3:0 ze Stilonem Gorzów Wlkp. Udał się też powrót Piotrowi Rzepce na ławkę Gryfa Wejherowo. Jego drużyna pokonała 1:0 rezerwy Zagłębia Lubin.

Piłkarze Puszczy Niepołomice i Pogoni Szczecin przed pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski Newspix / Michał Stańczyk/Cyfrasport / Piłkarze Puszczy Niepołomice i Pogoni Szczecin przed pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski
Puszcza Niepołomice ma za sobą udany sezon. Po latach nieobecności wróciła do Nice I ligi, a z Pucharu Polski odpadła dopiero w ćwierćfinale z Pogonią Szczecin. Nową kampanię drużyna Tomasza Tułacza zaczęła od mocnego uderzenia. W 10. minucie meczu ze Stilonem Gorzów Wlkp. prowadziła 2:0 dzięki dubletowi Marcina Orłowskiego. W poprzednim sezonie napastnik strzelił osiem bramek. Po pierwszym meczu nowego ma 25 procent tego dorobku. Trzeciego gola dla Puszczy strzelił debiutant Robert Ziętarski, a mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Bardzo dużo działo się w pierwszej połowie spotkania Rekordu Bielsko-Biała z GKS-em Bełchatów. Najpierw 1:0 prowadzili goście, następnie 2:1 gospodarze, a w 39. minucie znów bełchatowianie 3:2.

GKS Bełchatów zbudował na nadchodzący sezon mocną drużynę, która może śmiało myśleć o awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Do zespołu Mariusza Pawlaka dołączyli między innymi Michał Ciarkowski, Piotr Giel i Łukasz Pietroń. W drugiej połowie ten ostatni strzelił gola na 4:2 i taką przewagę GKS już wyłącznie powiększał do stanu 6:2. To dotychczas rekordowa kanonada w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Udał się Piotrowi Rzepce powrót na stanowisko trenera Gryfa Wejherowo. Drużyna z północy Polski wyeliminowała KGHM Zagłębie II Lubin, czyli jedyną drużynę rezerw w centralnym Pucharze Polski. Wygraną 1:0 dał Gryfowi nastolatek i debiutant zarazem Mikołaj Gabor wypożyczony z Arki Gdynia.

- Napracowaliśmy się dużo na ten awans. Spotkały się dwa style. Młodzież z Lubina chce wyprowadzać piłkę spod własnej bramki, a my przygotowujemy się do ligi walki, w której trzeba jak najszybciej przedostać się pod bramkę przeciwnika - podsumował trener Piotr Rzepka.

W następnej rundzie Puszcza zagra z GKS-em Tychy, bełchatowianie z Wigrami Suwałki, natomiast Gryf z Ruchem Zdzieszowice.