[b]
Artur Boruc (Bournemouth) 1,85 mln euro[/b]
Boruc ma umowę z AFC Bournemouth do czerwca 2018 roku. Polski bramkarz może liczyć w klubie Premier League na zarobki rzędu 1,85 mln euro za sezon.
[nextpage]
[b]
Łukasz Fabiański (Swansea City) 2 mln euro[/b]
Trochę więcej od Boruca zarabia Fabiański. 32-letni bramkarz jest prawdziwym filarem Swansea City, które w minionych rozgrywkach po dobrej końcówce zapewniło sobie utrzymanie w lidze. Według doniesień reprezentant Polski może liczyć na roczną pensję w wysokości 2 mln euro.
ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka: Nie wiem, co będzie dalej (WIDEO)
z[nextpage]
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) 2 mln euro
Teodorczyk jest najlepiej opłacanym piłkarzem w historii Anderlechtu. Pod koniec marca napastnik podpisał nowy kontrakt, który ma obowiązywać do końca sezonu 2019/2020. Reprezentant Polski zarabia 2 mln euro rocznie.
[nextpage]
Arkadiusz Milik (Napoli) 2,5 mln euro
Milik jest graczem SSC Napoli od sierpnia 2016 roku. Do włoskiego klubu trafił za 32 mln euro. Według ujawnionego przez "La Gazzetta dello Sport" raportu może liczyć na 2,5 mln euro rocznie. 23-letni napastnik podpisał z Napoli pięcioletni kontrakt.
[nextpage]
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) 2,85 mln euro
Przed rokiem Błaszczykowski podpisał kontrakt z VfL Wolfsburg (do czerwca 2019 roku). 31-letni zawodnik miał sobie zagwarantować zarobki w wysokości 2,85 mln euro.
[nextpage]
Kamil Glik (AS Monaco) 3,5 mln euro
Przed kilkoma dniami Kamil Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco. 29-letni stoper otrzymał wysoką podwyżkę. W ramach kontraktu, który ma obowiązywać do końca sezonu 2020/2021, będzie zarabiał 3,5 mln euro rocznie (wcześniej otrzymywał 1,5 mln). Poza tym doświadczony obrońca może liczyć na pokaźne bonusy.
[nextpage]
Wojciech Szczęsny (po transferze do Juventusu) 4,14 mln euro
Szczęsny w Juventusie ma dostawać rocznie ok. 4,14 mln euro. Reprezentant Polski ma być w Turynie następcą Gianluigiego Buffona, który za rok powinien zakończyć karierę piłkarską.
[nextpage]
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) 4,8 mln euro
Krychowiak zamieniając Sevillę na Paris Saint-Germain zagwarantował sobie znakomite warunki finansowe. W Paryżu pomocnik reprezentacji Polski zarabia 4,8 mln euro rocznie, czyli sto razy więcej niż swego czasu otrzymywał w Stade Reims.
[nextpage]
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) 16 mln euro
Niekwestionowanym liderem jest Robert Lewandowski. W grudniu 2016 roku kapitan reprezentacji Polski podpisał nowy kontrakt z Bayernem Monachium. Uważany za jednego z najlepszych napastników świata zarabia ok. 16 mln euro rocznie. Doliczając do tego bonusy ta kwota może wzrosnąć nawet do 20 mln.