Piast - Pogoń: 75 minut nudy i szalony kwadrans

W 2. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Pogonią Szczecin 1:2. Ciekawie było dopiero w ostatnim kwadransie, a decydujący gol padł w doliczonym czasie.

Sebastian Kordek
PAP / Andrzej Grygiel

O pierwszej połowie spotkania najlepiej byłoby zapomnieć. Był to futbol zdecydowanie dla koneserów. Piast Gliwice dwukrotnie w małym stopniu zagroził Pogoni Szczecin. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym gości gola mógł zdobyć Karol Angielski, a dobitka Konstantina Vassiljeva została zablokowana. Estończyk przeprowadził również indywidualną akcję, ale zbyt długo zwlekał z podaniem czy też strzałem i akcja spaliła na panewce.

Portowcy okazji mieli jeszcze mniej. David Niepsuj był w niezłej sytuacji, ale ni to uderzeniem ni dośrodkowaniem, posłał piłkę obok bramki. Prostopadłe podania do wybiegającego na pozycję Zwolińskiego nie zdawały egzaminu.

Druga odsłona długimi minutami była kopią pierwszej. Bez porządnej kawy trudno się ten mecz oglądało. Rwana gra, częste przerzuty piłki, podania "do nikogo" i narzekanie na pogodę. Wysoka temperatura i palące słońce rzeczywiście mogły dawać się we znaki, ale spotkanie nie miało ani krzty jakości.

Kwadrans przed końcem goście objęli prowadzenie. Szkoda, że tak późno, bo nagle, w niewytłumaczalny sposób piłkarze zapomnieli o upale. Dawid Kort podał między dwóch obrońców, a wprowadzony z ławki Dariusz Formella skutecznie uderzył przy dalszym słupku. "Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz" mawiają i trzeba przyznać, że ostatni kwadrans był rekompensatą za 75 minut męki.

Gospodarze wyrównali 3 minuty po stracie gola. W rolach głównych wystąpili rezerwowi. Adam Mójta dośrodkował z rzutu wolnego, a piękną "główką" popisał się Michal Papadopulos. Punktu to jednak nie dało. W doliczonym czasie gry Adam Gyurcso z rzutu rożnego znalazł w polu karnym Sebastiana Rudola. Strzał głową zapewnił Pogoni komplet punktów.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
0:1 - Dariusz Formella 75'
1:1 - Michal Papadopulos 78'
1:2 - Sebastian Rudol 90+2'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Hebert Silva Santos, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski (69' Adam Mójta) - Martin Bukata, Patryk Dziczek, Konstantin Vassiljev (75' Michal Papadopulos), Sasa Zivec - Karol Angielski (46' Denis Gojko), Maciej Jankowski.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Tomasz Hołota, Kamil Drygas (73' Rafał Murawski) - Marcin Listkowski (55' Dariusz Formella), Dawid Kort, Adam Gyurcso - Łukasz Zwoliński (67' Adam Frączczak).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 4555.

Czy pod nieobecność Gerarda Badii Piast będzie dostarczycielem punktów?