Juan Bernat już po operacji

Juan Bernat jest już po operacji stawu skokowego. Obrońcę Bayernu Monachium, który doznał kontuzji w meczu towarzyskim z AC Milan, czeka teraz kilka miesięcy przerwy w grze.

Tomasz Skrzypczyński
Juan Bernat Reuters / Aly Song / Na zdjęciu: Juan Bernat

Juan Bernat doznał poważnego urazu w pierwszej połowie ostatniego spotkania Bayernu Monachium w turnieju International Champions Cup przeciwko AC Milan (0:4). Po starciu z Franckiem Kessie Hiszpan nie tylko musiał opuścić murawę, ale całe zgrupowanie.

Obrońca wrócił do Niemiec, gdzie w poniedziałek przeszedł operację więzadła piszczelowo-strzałkowego lewej nogi. Zabieg przebiegł po myśli lekarzy, jednak teraz zawodnika czeka długa przerwa w grze.

Według niemieckich mediów, 24-latek wróci do gry najwcześniej w październiku.

Dodajmy, że jeszcze wcześniej od Bernata udział w azjatyckim zgrupowaniu Bayernu zakończył Thiago Alcantara, który także wrócił do Monachium z powodu kontuzji.

W ostatnim sezonie Bernat rozegrał w barwach mistrza Niemiec 18 spotkań w rozgrywkach Bundesligi.

Czy Bayern Monachium wywalczy w kolejnym sezonie puchar Ligi Mistrzów?