Bayern Monachium i Robert Lewandowski bezsilni wobec Interu Mediolan

Bayern Monachium przegrał drugi mecz towarzyski z przedstawicielem Serie A. Drużyna Carlo Ancelottego została pokonana 0:2 przez Inter Mediolan. Niewiele do powiedzenia na boisku miał Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium miał koszmarne doświadczenia po meczu z lokalnym przeciwnikiem Interu - AC Milan. Tydzień temu został zdemolowany przez Rossonerich 0:4. Pojedynek z podopiecznymi Luciano Spallettiego rozpoczął się dla Bawarczyków równie źle. Już w 8. minucie przegrywali 0:1.

Do bramki Svena Ulreicha główkował Eder po dośrodkowaniu Antonio Candrevy z prawego skrzydła. Inter odpowiadał szybkimi rajdami na atak pozycyjny Bayernu. Druga akcja bramkowa była prawie kopią poprzedniej. Prawie, ponieważ Eder główkował na 2:0 w 30. minucie po wrzutce Ivana Perisicia z przeciwnej flanki.

Bayern grał statycznie i przewidywanie dla przeciwnika. Na domiar złego w 33. minucie z powodu kontuzji opuścił boisko Franck Ribery. Francuz był autorem jedynego, niebezpiecznego dla Samira Handanovicia strzału w pierwszej połowie. Pozostałe uderzenia Bawarczyków były albo anemiczne, albo niecelne, a próba Roberta Lewandowskiego w 37. minucie została zablokowana.

"Lewy" był pilnowany przez stoperów Interu, a kiedy nie mógł się doczekać podań, próbował pomagać partnerom w rozgrywaniu piłki. Grą Bayernu mieli poprawić Thomas Mueller i Renato Sanches, ale pierwszy strzał celny po przerwie oddał ponownie Inter.

Więcej do powiedzenia niż Mueller i Sanches miał Mario Friedl. Austriak huknął nieznacznie nad poprzeczką po zbyt krótko wybitym dośrodkowaniu. Niewiele później chybił Robert Lewandowski i stawało się coraz bardziej pewne, że Inter wygra ten mecz.

W 69. minucie Carlo Ancelotti zmienił Lewandowskiego na Manuela Wintzheimera. Podsumowaniem ataków Bayernu w końcówce spotkania był fakt, że najbliżej pokonania Handanovicia był obrońca Joao Miranda. Słoweniec uratował Brazylijczyka przed trafieniem samobójczym i zapracował na swoje czyste konto.

Bayern Monachium - Inter Mediolan 0:2 (0:2)