Sampdoria przegrała z Manchesterem United. Grali Polacy

Sampdoria była bliska sprawienia niespodzianki w potyczce z Manchesterem United. Zespół z Genui przegrał 1:2. W wyjściowym składzie pojawił się Karol Linetty, a w końcówce na plac weszli Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki.

Michał Piegza
Karol Linetty PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Karol Linetty
Blisko sprawienia niespodzianki byli piłkarze Sampdorii Genua w sparingowym meczu z Manchesterem United. W wyjściowym składzie włoskiego zespołu pojawił się Karol Linetty. Reprezentant Polski na boisku przebywał przez 66 minut. Przez ostatnie czternaście minut grał Bartosz Bereszyński, a przez zaledwie cztery Dawid Kownacki.

Czerwone Diabły w pierwszej połowie przeważały i zasłużenie prowadziły po trafieniu Henricha Mchitarjana. Sampdoria dość niespodziewanie wyrównała w 63. minucie. Po błędzie obrony piłkę przejął Dennis Praet i uderzył nie do obrony. Manchester United, dla którego był to ostatni mecz sparingowy przed sezonem, zwycięską bramkę zdobył w 81. minucie. Jej autorem był Juan Mata.

Manchester United - Sampdoria Genua 2:1 (1:0)
1:0 - Mchitarian 9'
1:1 - Praet 63'
2:1 - Mata 81'

Dawid Kownacki w 2017 roku zdobędzie gola w Serie A?