Ligue 1: Auxerre przegrało z Girondins Bordeaux, świetna passa Valenciennes przerwana

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza
TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza

Drugiej porażki z rzędu doznali zawodnicy AJ Auxerre, którzy zmierzyli się z Girondins Bordeaux. Pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze AS Nancy, którzy niespodziewanie ograli Tuluzę. W pozostałych meczach trzy punkty dopisały do swojego dorobku m.in. Toulouse FC oraz Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze AJ Auxerre ambitnie walczyli o korzystny rezultat w starciu z Girondins Bordeaux, ale nie udało im się wywalczyć chociażby jednego punktu. Pojedynek tych zespołów zakończył się takim samym rezultatem jak w rundzie jesiennej, Żyrondyści wygrali 2:0. W barwach AJA cały mecz rozegrali Ireneusz Jeleń oraz Dariusz Dudka, Polacy nie byli jednak w stanie odwrócić losów tego spotkania. Dzięki temu sukcesowi Girondins Bordeaux zajmuje obecnie 1. pozycję w tabeli Ligue 1, wyprzedzając Olympique Lyon lepszym bilansem bramek, ale zespół Les Gones, podobnie jak Olympique Marsylia, dopiero jutro rozegra swój mecz w ramach 31. kolejki.

W niezwykle dramatycznych okolicznościach pierwszy mecz od 5 grudnia ubiegłego roku przegrali piłkarze Valenciennes. W wyjazdowej konfrontacji z AS Nancy do 90. minuty utrzymywali bezbramkowy remis, ale w końcówce dali się zepchnąć do defensywy i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego stracili dwa gole. Dzięki trafieniom Damiana Macaluso oraz Youssoufa Hadji'ego podopieczni Pablo Correi przełamali fatalną serię dziewięciu spotkań z rzędu bez zwycięstwa.

Zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów w 31. kolejce zdobyli zawodnicy Toulouse FC. Drużyna ta zmierzyła się z broniącym się przed spadkiem beniaminkiem z Nantes. Podopieczni Alaina Casanovy byli w tym meczu stroną przeważającą i odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć sukces ten nie przyszedł im łatwo. Wynik 1:0 zawdzięczają niezawodnemu snajperowi, André-Pierre Gignac w 53. minucie zdobył swojego dziewiętnastego gola w bieżących rozgrywkach.

W starciu sąsiadów z górnej części ligowej tabeli górą okazali się zawodnicy OGC Nice, którzy pokonali na własnym stadionie FC Lorient. Pojedynek tych klubów był zacięty i przez większość czasu wyrównany, a o końcowym rezultacie zadecydowały trzy minuty drugiej połowy. W tym czasie Fabiena Audarda dwukrotnie pokonał Loic Remy i OGC Nice wygrało 2:0. Zespół ten umocnił sie na 8. pozycji w tabeli i obecnie 9. FC Lorient wyprzedza już o 6 punktów.