Tabela Lotto Ekstraklasy: Śląsk wypuścił z rąk wygraną i 8. miejsce

Śląsk Wrocław mógł awansować we wtorek na 8. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Drużyna Jana Urbana straciła jednak w 96. minucie prowadzenie w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i pozostała na 13. lokacie w stawce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Piłkarze Śląska Wrocław PAP / Andrzej Grygiel / Piłkarze Śląska Wrocław
Śląsk prowadził we wtorkowym spotkaniu od 51. minuty, gdy bramkę po podaniu Jakuba Koseckiego zdobył Marcin Robak. Przez kolejne 40 minut wszystko układało się po myśli ekipy Jana Urbana. Aż do szóstej minuty doliczonego czasu, gdy trafienie Kamila Słabego doprowadziło do remisu 1:1.

Taki wynik zachował status quo w tabeli Lotto Ekstraklasy. Śląsk pozostał na 13. miejscu, a Bruk-Bet Termalica obroniła 12. pozycję. Oba zespoły mają na koncie po pięć punktów - tyle samo co wyprzedzające je Korona Kielce, Lechia Gdańsk i Sandecja Nowy Sącz.

Wtorkowy mecz zakończył 5. kolejkę rozgrywek. Kolejne mecze już w piątek. Tego dnia Lechia podejmie Sandecję, a Górnik Zabrze pojedzie do Krakowa na mecz z Cracovią.