Serie A: Sampdoria Genua złamała opór beniaminka. Linetty pomógł w końcówce

Sampdoria Genua rozpoczęła sezon od zwycięstwa 2:1 z Benevento Calcio. Dwa gole strzelił Fabio Quagliarella. W 68. minucie z ławki rezerwowych wszedł na boisko Karol Linetty.

Karol Linetty PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Karol Linetty
Po okresie przygotowań trener Marco Giampaolo nie zdecydował się wstawić do jedenastki żadnego Polaka. Zamiast Karola Linettego zagrali w centrum boiska Lucas Torreira i Dennis Praet. W ataku zamiast Dawida Kownackiego starali się zdobyć gola Gianluca Caprari oraz Fabio Quagliarella.

Lepiej rozpoczęło mecz Benevento Calcio. Bramkarz beniaminka nie zdążył dotknąć piłki zanim Christian Puggioni zrobił to trzykrotnie. Najbardziej aktywny był Massimo Coda. Dzięki odwadze jego i partnerów starcie było początkowo wyrównane, a Sampdoria Genua nabierała respektu do przeciwnika.

W 15. minucie piłkarze Benevento Calcio przestali ostrzegać, a zdobyli gola. Idealnie, technicznie strzelił z półdystansu Amato Ciciretti i Puggioni nie sięgnął piłki. Bramkarz mógł mieć pretensje do obrońców, którzy byli zdecydowanie za daleko od autora gola.

Po zmianie wyniku Sampdoria potrafiła podkręcić tempo i zaatakować na poważnie. Przyjezdni zaczęli bronić się za głęboko. Niepotrzebnie za jedyny cel postawili sobie dotrwanie z przewagą gola do przerwy. W 38. minucie Fabio Quagliarella wymierzył za to karę i po rzucie rożnym wyrównał na 1:1.

W drugiej połowie beniaminek wrócił do tego co było dobre w jego grze. W atakowanie włączył się George Puscas, a Marco D'Alessandro oddał celny strzał z dystansu w 52. minucie. Dlatego bramka na 2:1 dla Sampdorii była zaskoczeniem, a padła wskutek straty przyjezdnych przed własnym polem karnym. Gaston Ramirez uruchomił Quagliarellę, a ten skompletował dublet w sytuacji sam na sam z Videm Belecem.

W 68. minucie do środka pola Sampdorii wszedł z ławki rezerwowych Karol Linetty i pomógł utrzymać korzystny wynik do końca. Wprowadził trochę spokoju w atak pozycyjny gospodarzy. Debiutu w Serie A nie doczekał się Dawid Kownacki. Zmiennikiem Gianluci Caprariego był Federico Bonazzoli.

Sampdoria Genua - Benevento Calcio 2:1 (1:1)
0:1 - Amato Ciciretti 15'
1:1 - Fabio Quagliarella 38'
2:1 - Fabio Quagliarella 54'

Sampdoria: Christian Puggioni - Jacopo Sala, Matias Silvestre, Vasco Regini, Daniel Pavlović - Edgar Barreto, Lucas Torreira, Dennis Praet (84' Filip Djuricić) - Gaston Ramirez (68' Karol Linetty) - Gianluca Caprari (63' Federico Bonazzoli), Fabio Quagliarella

Benevento: Vid Belec - Gaetano Letizia (72' Gianluca Di Chiara), Fabio Lucioni, Andrea Costa, Lorenzo Venuti - Amato Ciciretti, Danilo Cataldi, Lorenzo Del Pinto (83' Nicolas Viola), Marco D'Alessandro - Massimo Coda, George Puscas (82' Karamoko Cisse)

Żółte kartki: Barreto (Sampdoria) oraz Del Pinto, Cataldi (Benevento)

Sędzia: Fabrizio Pasqua