Serie A: wygrana Sampdorii we Florencji. Dwóch Polaków na boisku

Sampdoria pokonała w meczu wyjazdowym Fiorentinę 2:1. Cały pojedynek w zespole z Geniu rozegrał Karol Linetty, przez 22 minuty na boisku przebywał Bartosz Bereszyński.

Michał Piegza
Radość piłkarzy Sampdorii PAP/EPA / MAURIZIO DEGL'INNOCENTI / Radość piłkarzy Sampdorii
W awizowanych składach na ławkach rezerwowych obu drużyn miało zasiąść czterech Polaków. Ostatecznie wobec kontuzji kolegi z zespołu, w wyjściowym składzie Sampdorii znalazł się Karol Linetty. Z kolei Bartosz Bereszyński wszedł na boisko w 68. minucie, kiedy goście bronili jednobramkowego prowadzenia. Polacy nie angażowali się zbytnio w ofensywę, skupiając się na grę w obronie.

Początek meczu należał do gospodarzy. Jednak piłkarze z Genui dali się wyszaleć Sampdorii i w 32. minucie objęli prowadzenie. Szybkie rozegrane piłki zakończone strzałem sprzed pola karnego Gastona Ramireza. Futbolówkę odbił bramkarz, ale wobec dobitki Gianluci Caprariego był bezradny. Chwilę później było już 0:2. Ręką w polu karnym zagrał Nenad Tomović. Fabio Quagliarella pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Fiorentina do gry wróciła pięć minut po zmianie stron. Wówczas po dograniu z prawej strony rezerwowego Bruno Gaspara do siatki trafił z ok. 15 metrów Milan Badelj. Gospodarze atakowali do końca, stworzyli sobie kilka okazji do doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką. Goście po przerwie mieli jedną wartą odnotowania sytuację. W 89. minucie w poprzeczkę trafił Quagliarella.

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 1:2 (0:2)
0:1 - Caprari 32'
0:2 - Quagliarella (k.) 34'
1:2 - Badelj 50'

Fiorentina: Marco Sportiello - Nenad Tomović (46' Bruno Gaspar), Davide Astori, Cristiano Biraghi, German Pezzella, Milan Badelj, Valentin Eysseric (20' Gil Dias), Jordan Veretout, Marco Benassi (75' Khouma Babacar), Giovanni Simeone, Federico Chiesa.

Sampdoria: Christian Puggioni - Matias Silvestre, Vasco Regini, Jacopo Sala (68' Bartosz Bereszyński), Nicola Murru (56' Gianmarco Ferrari), Karol Linetty, Gaston Ramirez (76' Ricardo Alvarez), Dennis Praet, Lucas Torreira, Fabio Quagliarella, Gianluca Caprari.

Żółte kartki: Tomović, Badelj, Chiesa (Fiorentina) oraz Praet, Silvestre, Torreira, Quagliarella (Sampdoria).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Bartosz Bereszyński powinien zmienić klub?