Nice I liga: Snajperski nos Wodeckiego, beniaminek z Opola pnie się na szczyt

Odra Opole pokonała Chojniczankę Chojnice 2:1 i zrównała się punktami z liderującym Chrobrym Głogów. Oba gole dla gospodarzy zdobył Marcin Wodecki.

Dominik Polesiński
przywitanie zawodników Odry Opole / Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole

- Po strzeleniu gola najważniejsze jest pięć pierwszych minut. Trzeba je przetrzymać, a my daliśmy się zaskoczyć już po minucie - mówił zdenerwowany Rafał Grzelak. To własnie on w 14. minucie popisał się pięknym, technicznym podaniem, po którym Chojniczanka objęła prowadzenie. Była to jego szósta asysta w sezonie. Goście musieli ćwiczyć takie rozegranie akcji na treningach, bo Paweł Zawistowski w ciemno pobiegł między kilku rywali.

Szybkie prowadzenie, a po chwili błyskawiczny remis. Gospodarze wznowili grę od środka i wyrównali. Filip Żagiel na małej przestrzeni przed polem karnym przedryblował aż 3 rywali i zakończył akcję strzałem w długi róg. Radosław Janukiewicz książkowo odbił piłkę do boku, ale tam był Marcin Wodecki.

Ten sam piłkarz jeszcze w pierwszej połowie wyprowadził Odrę na prowadzenie, ponownie mając nosa gdzie stanąć. Po kontrze i uderzeniu Marka Gancarczyk bramkarz sparował piłkę pod nogi Wodeckiego. To były jedne z najłatwiej strzelonych goli w karierze ofensywnego pomocnika.

Druga połowa to już słabsze widowisko. Odra czekała na Chojniczankę na własnej połowie. Goście atakowali, ale Tobiasz Weinzettel do ostatnich minut zachował czujność między słupkami. Młody bramkarz popisał się zwłaszcza jedną markową paradą, kiedy w końcówce meczu seryjnie bronił uderzenia rywali z bliskiej odległości.

Tuż przed końcem boisko opuścił Filip Żagiel. Pomocnika żegnała burza braw. Kibice docenili jego nietuzinkowe dryblingi, którymi wielokrotnie ośmieszał rywali. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że ten chłopak ma do tego smykałkę.

Odra po raz trzeci wygrała mecz na własnym stadionie, a Chojniczanka po raz kolejny udowadnia, że dobrze czuje się tylko w Chojnicach.

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:1)
0:1 - Paweł Zawistowski 14'
1:1 - Marcin Wodecki 15'
2:1 - Marcin Wodecki 22'

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Martin Baran, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk, Filip Żagiel (87' Mateusz Marzec), Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Tomasz Wepa (84' Mateusz Peroński), Marcin Wodecki, Marek Gancarczyk (78' Bartłomiej Maćczak).

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka, Paweł Zawistowski, Oskar Paprzycki, Jakub Bąk, Rafał Grzelak (56' Tomasz Mikołajczak), Krzysztof Drzazga (67' Andrzej Rybski), Emil Drozdowicz (77' Jacek Podgórski).

Żółte kartki: Boczek (Chojniczanka).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).